Девальвація російського рубля триває з літа, а після останнього пакета санкцій США він увійшов у круте піке. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла керівниця санкційного напрямку аналітичного центру Київської школи економіки (KSE Institute) Юлія Павицька.
“Якраз після останнього пакету санкцій з боку Сполучених Штатів Америки рубль увійшов у таке доволі круте піке… Вийшов із комунікацією їхній Центральний банк, що не будуть робити інтервенцію на ринку, щоб призупинити падіння курсу рубля. Тут важливо розуміти, що насамперед це, найімовірніше, зараз така шокова реакція і реакція внутрішнього ринку на нову хвилю санкцій. Ніхто не очікував, що “Газпромбанк” нарешті потрапить під санкції. Також важливо розуміти, що мова йде не тільки про “Газпромбанк”, а загалом 50 банківських установ потрапили під санкції. І всі ці банківські установи були залучені якраз у міжнародну торгівлю не тільки щодо енергетики, а й компонентів”, — сказала вона.
Павицька очікує, що найближчими тижнями й місяцями буде ускладнена міжнародна торгівля та приплив валюти в Російську Федерацію. За її словами, в цьому випадку важливо відстежувати, наскільки Росія швидко адаптується та зможе перебудувати свої канали розрахунків, канали імпорту та експорту, щоб стабілізувати ситуацію.
“Але Центральному банку дедалі складніше буде брати під контроль і утримувати рубль у нормальному стані з огляду на інфляцію, яка зростає і яку вони не можуть досі подолати. Також певне протистояння між Центральним банком та урядом в особі Міністерства фінансів та оборонного міністерства, які, навпаки, зацікавлені в продовженні рекордних фіскальних витрат із бюджету Російської Федерації”, — вважає керівниця санкційного напряму аналітичного центру Київської школи економіки.
Вона також констатувала, що в банківській системі Російської Федерації понад 300 банківських фінансових установ і далеко не всі перебувають під санкціями.
“Дійсно, “Газпромбанк” — це третій за величиною активів банк, він був структурно важливим, і справді в короткостроковій перспективі це буде паралізувати доволі сильним чином їхню торгівлю та розрахунки. Але ми можемо очікувати, що Росія буде дрейфувати та намагатиметься знаходити обхідні шляхи. І тут важливо, щоб нова адміністрація у Сполучених Штатах продовжувала цю динаміку та продовжувала тиснути на банківську систему Російської Федерації. І також, щоб наші партнери в Європейському Союзі та Англії також підтримували розширення санкцій саме на фінансовий сектор”, — сказала Павицька.
Читайте також: Ціни зростають, а рубль падає: війна проти України веде Росію до економічного краху (ВІДЕО)
Нагадаємо, низка великих китайських фінустанов перестала видавати готівку з карток російського “Газпромбанку” після того, як він опинився у списку санкцій США, повідомляють російські ЗМІ. З’явилася інформація про проблеми з обслуговуванням карт, випущених “Газпромбанком”, у двадцяти країнах. Серед них — Угорщина, В’єтнам, Німеччина, Казахстан, Катар, Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати та Таїланд. Це один із наймасштабніших санкційних пакетів Америки проти кремлівських фінансів.