Тепер нехай Росія боїться “блекаутів”: про нинішні та майбутні удари по РФ розповів Снєгирьов

Дмитро Снєгирьов. Скріншот: uatv.ua

Дозвіл завдавати ударів західним озброєнням по військових об’єктах у глибині РФ — це своєрідний “джекпот” для України в моменті диктування своїх умов. Україна успішно застосовує західні ракети по військових цілях на території РФ. І російське як військове командування, так і політичне керівництво розуміє серйозність загрози такої західної зброї. Про це сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів військово-політичний експерт Дмитро Снєгирьов.

Насамперед Україна використовує американські ракети ATACMS (“Атакмс”). Україна отримала і неодноразово застосовувала дві модифікації цих ракет:

  • M39 (ATACMS Block I) — дальність ураження до 165 км;
  • M39A1 (ATACMS Block IA) — дальність ураження 300-350 км.

Для застосування по військових об’єктах, розташованих у глибині Росії, використовується модифікація М39А1.

“У зоні її ураження опиняється до 15 військових аеродромів РФ. І як ми бачили, в ніч на 25 листопада українські війська завдали удару ракетами ATACMS по російському аеродрому тактичної авіації “Курськ — Східний” (“Курск — Восточный”)”, — навів приклад Снєгирьов.

Також у ніч на 25 листопада в Курській області ударами ATACMS було уражено командний пункт (причому в момент перебування там високопосадовців Міноборони РФ). А в ніч на 19 листопада — склад Головного ракетно-артилерійського управління (ГРАУ) в Брянській області.

“Як бачимо, удари ракетами ATACMS насамперед знижують логістичні можливості окупаційної армії. Так, склад ГРАУ в Брянській області використовувався як транзитний склад до поставок боєкомплектів як російським угрупованням, які діють у Курській області та в Харківській області. А завдання удару по командно-штабному пункту — це втрати в особовому складі, а головне — дезорганізація управління підрозділами армії РФ. Цей удар мав і політико-інформаційне значення. Цим ударом українська сторона підтвердила високий ступінь інформованості українського Головного управління розвідки, що в цей момент у штабі відбуватиметься нарада за участю вищого керівного складу збройних сил РФ”, — прокоментував Снєгирьов.

Військово-політичне керівництво Росії прекрасно розуміє можливості ударів як американськими ракетами ATACMS, так і англо-французькими Storm Shadow/SCALP (“Шторм шедоу”/”Скальп”). Головне їхнє побоювання, що російська система протиповітряної оборони не в змозі протистояти високоточному західному озброєнню.

“І всі заяви російської сторони про нібито успішну нейтралізацію ATACMS, Storm Shadow/SCALP, як правило, потім спростовуються самими ж російськими пабліками, в яких публікуються фото- і відеопідтвердження успішних ударів по цілях на території РФ”, — зазначив експерт.

У Кремлі побоюються і соціальних наслідків. Адже Україна зараз має засоби ураження, які можуть вплинути на характер проходження опалювального сезону у РФ. І йдеться не лише про ракети, також удари українськими безпілотниками неодноразово призводили до “блекауту” в низці областей Росії.

“Тут гратимуть у плюс Україні й складні кліматичні умови, і неготовність російського ЖКГ. Завдяки роботі українських БпЛА таке поняття як “блекаут” стало зрозумілим понад 5 мільйонам росіян, коли було знеструмлено кілька регіонів — Курська, Брянська, Бєлгородська області, Краснодарський край і окупований Крим. І у відповідь на терор енергетичної системи України ми можемо уявити наслідки можливих ударів по енергооб’єктах на території Російської Федерації. А неготовність ЖКГ, нездатність ППО протистояти ударам викличе соціальні потрясіння всередині самої Російської Федерації. А цього панічно боїться Путін”, — описав Снєгирьов.

Він наголосив, що розширення в України засобів ураження змінює ситуацію як у військовому, так і в політичному моменті.

“Тобто Україна отримала певний “джекпот” у моменті диктату своїх умов. Зокрема, в моменті можливості завдання удару у відповідь по енергетичній інфраструктурі, і продовження завдавання ударів по військовій інфраструктурі”, — резюмував Дмитро Снєгирьов.

Читайте також: Кінець кремлівської ейфорії: як діятиме Путін після дозволу Байдена бити по тилах Росії

Прямий ефір