Команда новообраного президента США Дональда Трампа обговорює можливість проведення прямих переговорів з лідером Північної Кореї (Корейської Народно-Демократичної Республіки, КНДР) Кім Чен Ином. Така зустріч можлива, проте навряд чи допоможе знизити градус ескалації з боку КНДР. Такою думкою поділився політтехнолог, керівник Центру політичної розвідки Олег Постернак в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 27 листопада.
Він нагадав, що саме адміністрація Трампа, під час його першого президентства, ясно і чітко визначила і артикулювала загрозу з боку Північної Кореї.
“У принципі, вже тоді радники Трампа з північнокорейського напряму почали активно порушувати це питання і активно готувати зустріч Трампа з Кім Чен Ином. Загалом їх було три. У Сінгапурі, Ханої та на кордоні Південної Кореї і КНДР (у прикордонному селі Пханмунджом, — ред.). До речі, Трамп був першим американським президентом, чия нога ступила на північнокорейську територію. Щоправда, ці зустрічі нічим не закінчилися. Але тоді для Трампа і для США було важливо чітко визначити дипломатичний прорив у нівелюванні загрози з боку Північної Кореї”, — акцентував політтехнолог.
Постернак наголосив, що зараз Північна Корея веде роботу над модернізацією своїх міжконтинентальних балістичних ракет. Зокрема для того, щоб США були в зоні досяжності цієї зброї.
“Звісно, це суттєвий виклик для американців. Але викликом для них є і співучасть Північної Кореї у злочинах Російської Федерації в кривавій війні, яку веде Путін проти України. Тут дуже цікава ситуація склалася, коли інтереси США і Китаю будуть збігатися. Це той випадок, коли геостратегічні компоненти політики Сполучених Штатів і Китаю матимуть спільну спрямованість”, — вважає політтехнолог.
І Китай, і США не зацікавлені в надмірній активності Північної Кореї, особливо на Євразійському континенті, доповнив він.
“Спроби стримати Північну Корею через Китай — дуже специфічний момент, який дозволив би Пекіну, наприклад, сподіватися на налагодження стосунків із майбутньою адміністрацією Трампа. Але все залежить від того, наскільки Трамп розгорне політику США щодо саме Китаю як “головного ворога”, — акцентував спікер.
На його думку, навряд чи зустріч Дональда Трампа і Кім Чен Ина принесе результати, навіть якщо вона відбудеться.
“Я не впевнений, що чергова зустріч, і Трамп, мені здається, це розуміє, може деескалювати вплив Північної Кореї або зупинити її участь у різних сценаріях, зокрема і в Східній Європі, на російсько-українському фронті. Але спроби [провести переговори], звичайно, будуть. Трамп буде зацікавлений у тому, щоб визначити себе як більш динамічного, більш успішного президента на зовнішньополітичному напрямі, ніж, скажімо, Байден”, — резюмував гість ефіру.
Читайте також: Чим Росія розраховується за північнокорейських солдатів, перелічив Снєгирьов
Раніше повідомлялося, що Китай готовий співпрацювати з адміністрацією новообраного президента США Дональда Трампа. Про це заявив голова Китайської Народної Республіки (КНР) Сі Цзіньпін.