Надання Україні ракет середньої дальності Tomahawk (“Томагавк”) найближчим часом навряд чи можливе. Таку думку сьогодні, 27 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив генерал, колишній голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.
“Найближчим часом це проблематично, тому що Tomahawk — це санкція США. Байден уже не піде. Він виділяє саме кошти, які вже пообіцяв. Мало того, зробив запит на 24 мільярди ще на допомогу Україні, щоб до інавгурації Трампа вже ці кошти були виділені. Але це ще під питанням, тому що чи проголосує Сенат, Конгрес”, — сказав він.
Генерал нагадав, що на засіданні Ради Україна — НАТО обговорювалася підтримка засобами протиповітряної оборони.
“Ось це реально. Це IRIS-T, це, можливо, ще кілька систем Patriot, це SAMP/T. Ось ця тема дуже важлива, тому що вона закриє наше небо, особливо великі міста від балістики, від крилатих ракет. І відповідно, інші засоби протиповітряної оборони — це зенітно-ракетні системи, це радіолокаційні потужні станції, коли створюють електронні поля — це проти дронів. Ось це реально допоможе фронту, допоможе захистити цивільне населення та особливо енергетику. І відповідно, створити умови, що ворог буде використовувати засоби вже неефективно, відповідно, ось послаблення можливості підтримки ним свого фронту”, — сказав Маломуж.
Він зазначив, що Силам оборони України потрібна артилерія, бронетехніка, дрони та протипіхотні міни.
“Ось це те, що сьогодні в реаліях. А щодо “Томагавка” буде проблемно. Ми будемо ставити запитання, але я думаю, що до інавгурації Трампа це вирішено не буде. Сам Трамп не буде йти на такі кроки”, — сказав генерал.
Читайте також: Зараз немає боєготових систем запуску: ключові проблеми ракети “Томагавк” перерахував авіаексперт
Нагадаємо, 26 листопада Парламентська асамблея НАТО ухвалила резолюцію із закликом до країн-членів надати Україні ракети середньої дальності, здатні бити на відстань до 5,5 тис. км. Зокрема, йдеться про американські крилаті ракети Tomahawk (“Томагавк”). Крім того, асамблея Альянсу закликала країни коаліції якнайшвидше прийняти Україну до Північноатлантичного блоку і наростити військову, фінансову та гуманітарну підтримку. А також забезпечити своєчасну доставку боєприпасів і сучасних систем озброєння.