Росія вербує на війну проти України найманців по всьому Близькому Сходу. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
“Така інформація дійсно є, про те, що вербування відбувається, відбувається не тільки в Ємені, відбувається практично по всьому Близькому Сходу. І ключовим моментом таких вербувань є безвізовий режим із Росією. Ось стежте уважно, якщо, припустімо, та чи інша близькосхідна країна укладає безвізовий режим з Росією, то, найімовірніше, можна очікувати на певну кількість людей, які приїдуть до Росії. Формально вони приїжджають для роботи, але в реальності вони потрапляють потім через досить просту процедуру на фронт”, — сказав він.
Семиволос нагадав, що восени заявлялося про можливість встановлення безвізового режиму між Росією та Йорданією. Через це частина йорданських експертів говорить про зростаючу загрозу, що йорданці можуть опинитися на полях битв в Україні.
“Насамперед це пов’язано з тим, що на Близькому Сході великий надлишок людей, молоді, насамперед досить великий рівень безробіття і, власне, російські вербувальники на першому етапі справді не пропонують їм безпосередньо участь у бойових діях, а пропонують роботу. І умови цієї роботи досить вигідні порівняно з тими зарплатами, які вони можуть отримувати на подібних роботах у себе вдома. І це звучить привабливо”, — сказав експерт.
Він зазначив, що коли найманці потрапляють у полон на території України, то вони розповідають, що їхали працювати, а потім їх обманним шляхом завербували.
“Найімовірніше, вони розуміють, куди вони їдуть й чим вони будуть займатися. Питання тут полягає тільки в тому, що в цьому випадку існує кілька опцій, тобто або ж вони будуть завербовані та потраплять на фронт, або ж вони залишаться в народному господарстві. Але загалом більша частина людей, які висловлюють таке бажання їхати в Росію, вони прекрасно розуміють можливість й те, що на них чекає”, — сказав Семиволос.
Читайте також: Росія вербує на війну проти України хуситів: про цілі Кремля розповіла Курносова
Раніше повідомлялось, що Кремль почав активніше залучати іноземців на війну проти України. Ще рік тому з’явилися повідомлення про вербування до російської армії мешканців Непалу, Куби, Сирії, Індії та африканських країн. А після того, як було підписано Договір про всеосяжне партнерство між РФ і Північною Кореєю (КНДР, Корейською Народно-Демократичною Республікою), Пхеньян відправив до Росії своїх військових для участі у війні проти України. За даними південнокорейської розвідки, близько 11 тис. північнокорейських солдатів розгорнуто в Курській області у складі підрозділів армії РФ.