Потрібно працювати зі штатами США, які є виробниками зброї, — Мезенцева-Федоренко

Марія Мезенцева. Фото: uatv.ua

Україна зайняла правильну позицію щодо виборів президента США. Про це сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповіла голова постійної делегації Верховної Ради України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Марія Мезенцева-Федоренко.

Вона зазначила, що під час оцінки приходу до влади Дональда Трампа різні аналітики і навіть політичні використовують дуже багато перебільшень.

“Дуже важливо, що правильну позицію зайняла Українська держава. Під час свого офіційного візиту до США у вересні президент Зеленський мав зустріч з обома кандидатами в президенти, і передав їм план перемоги України. Він дуже чітко заявив про нашу стратегію, яка називається “Мир через силу, а не мир через слабкість”. Думаю, що новообраний президент США, який прийме свій пост 20 січня, має також сильне переконання, що перемога України має відбутися саме в такий спосіб”, — сказала Мезенцева-Федоренко.

Чинна адміністрація президента Джо Байдена продовжує надавати сильну підтримку Україні. Про це свідчить і нещодавнє рішення США щодо дозволу завдавати ударів по території РФ ракетами ATACMS (“Атакмс”), а також дозволу застосування англо-французької ракети Storm Shadow (“Шторм Шедоу”), в якій використовуються американські технології.

Мезенцева-Федоренко наголосила, що Україна вже має двопартійну підтримку в Конгресі США.

“А Конгрес має дуже потужну силу ухвалення рішення, тобто президент не все робить одноосібно. І це важливо. Це означає, що демократія працює. Але нам потрібно продовжувати роботу на парламентському рівні з Конгресом США (Сенатом і Палатою представників). А оскільки членів Конгресу обирає населення штатів, то потрібно працювати і з виборцями. Серед людей, які голосують за Демократичну партію або за Республіканську партію, є дуже багато прихильників України. Потрібно продовжувати працювати з тими штатами, які є виробниками зброї, наприклад, Аризона, Каліфорнія і не тільки”, — зазначила голова української делегації в ПАРЄ.

Читайте також: Чи скасує Трамп рішення Байдена і якою буде військова допомога США для України у 2025 році — думки

Прямий ефір