Російська агресія становить глобальну загрозу та потребує рішучої глобальної відповіді, насамперед через суттєве збільшення підтримки України та досягнення миру завдяки силі . Про це сьогодні, 26 листопада, на спеціальній сесії засідання міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7) в Італії заявив глава МЗС України Андрій Сибіга, повідомляє FREEДОМ.
Міністр привернув увагу колег до нещодавніх кроків Росії, спрямованих на розширення війни: залучення військ КНДР (Корейська Народно-Демократична Республіка, Північна Корея), удари по обʼєктах атомної енергетики України та використання балістичної ракети середньої дальності (БРСД).
Він також навів практичні приклади поглиблення військово-технічної співпраці Росії з Іраном та КНДР та зробив особливий акцент на зміцненні Росією військових спроможностей, оборонно-промислового комплексу, та економіки Північної Кореї, що становить пряму загрозу для стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні та світі.
“Через розширення Росією війни проти України, безпека в Європі та Індо-Тихоокеанському регіоні тепер безпосередньо повʼязані. Російська агресія становить глобальну загрозу та потребує рішучої глобальної відповіді, насамперед через суттєве збільшення підтримки України та досягнення миру завдяки силі”, — заявив Сибіга.
Глава МЗС закликав країни G7 до масштабних інвестицій в український оборонно-промисловий комплекс. Він наголосив, що це найефективніший спосіб швидкого зміцнення обороноздатності України, стимулювання нашої економіки, розвитку технологій.
У світлі використання Росією БРСД проти України, міністр закликав союзників не піддаватися на російський шантаж і натомість здійснити низку кроків, які додатково зміцнять український повітряний щит, зокрема спроможностями перехоплення БРСД, а також системними заходами зі стримування та протидії здатності Росії виробляти та застосувати такі ракети.
Глава МЗС окремо наголосив на важливості посилення санкційного тиску на державу-агресора та закриття шляхів обходу санкцій. Він висловив вдячність США та Великій Британії за вже ухвалені рішення задля обмеження російського тіньового флоту та закликав усіх союзників посилити відповідний тиск і позбавити Росію нафтогазових прибутків, які йдуть на фінансування війни.
Міністр висловив вдячність за ухвалені рішення G7 щодо використання знерухомлених російських активів задля підтримки України та закликав до якнайшвидшого практичного впровадження цих рішень, а також повного використання активів.
“Підтримка України — це не благодійність, а найкраща інвестиція в безпеку всієї євроатлантичної спільноти та світу. За своєчасної та достатньої підтримки ми здатні подолати агресію та досягти всеосяжного, справедливого та стійкого миру на основі формули миру”, — підсумував він.
На полях засідання глава МЗС України Андрій Сибіга провів низку двосторонніх зустрічей.
У межах зустрічі зі своїм італійським колегою Антоніо Таяні глава українського зовнішньополітичного відомства обговорив розширення оборонного співробітництва, протидію загрозам з боку Росії та роль Італії в післявоєнному відновленні України.
Також Сибіга провів зустріч з міністеркою закордонних справ Канади Мелані Жолі.
“Чудова зустріч з Мелані Жолі, щоб подякувати Канаді за її постійну підтримку України, включаючи нещодавню передачу системи NASAMS. Ми обговорили шляхи протидії загрозам безпеці, які російська агресія та взаємодія з КНДР становлять для Європи та Індо-Тихоокеанського регіону”, — зазначив глава МЗС України.
Сибіга зустрівся й з міністром закордонних справ Південної Кореї Чо Те Юлем, з яким обговорив розширення співпраці між Сеулом і Києвом.
Крім цього, глава МЗС України. провів переговори з главою дипломатії Євросоюзу Жозепом Боррелем, який найближчими днями залишає свій пост. Український дипломат подякував йому за видатну особисту відданість ЄС, підтримку України та протидію російській агресії.
“Я був радий зустрітися з Жозепом Боррелем і подякувати йому за його виняткову особисту відданість єдності та силі ЄС у підтримці України та протидії російській агресії. Ми обговорили шляхи збільшення ціни війни для агресора”, — написав Андрій Сибіга в соцмережі Х.
Читайте також: Це іспит, який мають пройти ЄС і НАТО: роль України на міжнародній арені проаналізували експерти
Як повідомлялося раніше, 25-26 листопада в Італії проходить зустріч міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7). Спеціальна сесія зустрічі присвячена підтримці України у протистоянні російській агресії. Одна з найважливіших підтем — відповідь Кремлю на використання для удару по Україні експериментальної балістичної ракети.
Нагадаємо, 25 листопада Велика Британія оголосила про введення санкції проти 30 російських танкерів, збільшивши таким чином загальну кількість підсанкційних суден до 73 кораблів. Оскільки половина суден, проти яких сьогодні запроваджено обмеження, перевезли нафти і нафтопродуктів на суму понад 4,3 млрд доларів тільки за останній рік, це найбільший пакет санкцій Великої Британії.
Читайте також: 40 дол. за барель: як Трамп знижуватиме світові ціни на нафту, розповів Пендзин