Для України зараз ключовими є питання військово-технічного забезпечення, тоді як присутність на її території військ західних союзників — це історія на дуже віддалену перспективу. Таку думку сьогодні, 26 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Ігор Рейтерович.
“Зрозуміло, що зараз для України більш пріоритетною є тема військово-технічної та фінансової допомоги. Оскільки ось ці історії з гіпотетичним відправленням військ — це все історії на дуже віддалену перспективу. І мені здається, активізація ось цих розмов більше пов’язана безпосередньо з вирішенням уже післявоєнних завдань, ніж із присутністю саме західних військ у контексті тієї війни, яку Росія веде проти України”, — сказав він.
На думку політолога, можна обговорювати, в якому форматі й коли ці війська зможуть бути присутніми в Україні, але це не повинно бути зараз якоюсь топовою темою під час зустрічей представників країн, які підтримують Україну, та українського військово-політичного керівництва.
“А ось питання саме військово-технічного забезпечення, звісно, в даному випадку є ключовими, тому всі аналітики, експерти, політики, зокрема й на Заході, які про це говорять, вони насправді говорять дуже правильні речі. Вони вказують, зокрема й західним урядам, що є якісь першочергові завдання, які необхідно вирішувати тут та зараз, а потім можна вже буде якось філософствувати або теоретизувати про те, що буде в майбутньому й війська яких країн можуть бути присутніми в Україні”, — сказав Рейтерович.
Він зазначив, що тема присутності західних військ ще буде обговорюватися, особливо в контексті інтеграції України в НАТО, оскільки всередині Альянсу постійно відбувається ротація, й представники збройних сил перебувають не тільки у своїх країнах, але й за кордоном.
“Але станом на сьогодні для України ракети, снаряди, техніка — це більш важливий пріоритет, і саме на цьому слід зосередитися. Тим паче, що треба чітко розуміти, процедура взагалі не просто навіть відправки військ, процедура відправки навіть якихось консультантів чи людей, які будуть виконувати тренінгові функції, тобто тренувати, готувати, наприклад, українських військових — це дуже складна бюрократична процедура. З одного боку, безпосередньо на рівні кожної окремо взятої країни, потім на рівні НАТО, якщо це ще країна Європейського Союзу, плюс ще додаються якісь бюрократичні моменти, пов’язані з ЄС, і це явно дуже віддалена історія”, — пояснив Рейтерович.
Читайте також: Україна розпочинає співпрацю з 12 країнами Європи в новому форматі — подробиці (ВІДЕО)
Нагадаємо, за інформацією Le Monde, на тлі обрання Дональда Трампа президентом США, поновилися дискусії щодо відправлення в Україну європейських військ й приватних військових компаній.