Варіанти практичної відповіді Заходу на “Орешник” Путіна перерахував Мережко

Уламки ракети "Кедр"/"Орешник". Фото: ap.org

Відповідь Заходу на застосування Росією експериментальної балістичної ракети “Кедр” (яку російський диктатор Путін називає “Орешник”) має бути найрішучішою. Це може виражатися в посиленні системи протиповітряної оборони України, посиленні антиросійських санкцій і визнанні Росії державою-терористом. Таку думку сьогодні, 25 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики України та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко.

Він наголосив, що удар 21 листопада експериментальною балістичною ракетою по Дніпру — вкрай небезпечна провокація з боку Путіна.

“Її слід розглядати як елемент ядерного тероризму. І як відповідь Заходу, я вважаю, необхідно розглянути питання про нарешті визнання Росії державою-терористом, можливо, навіть ядерним терористом. Тому що ця провокація є елементом залякування, елементом терору, свого роду “посланням”, спрямованим не стільки навіть Україні, скільки цивілізованому демократичному світу. Тут є елемент ядерного шантажу, і в цьому крайня небезпека”, — акцентував Мережко.

Він додав, що такого плану провокації ведуть до руйнування, дезінтеграції режиму нерозповсюдження ядерної зброї.

“І це вже небезпека для всіх держав, які сьогодні володіють ядерною зброєю, до речі кажучи, включно з Китаєм. Тому реакція має бути не тільки з боку західних країн, але також і з боку інших ядерних держав, зокрема Китаю та Індії”, — упевнений парламентарій.

Мережко перелічив варіанти можливої практичної реакції цивілізованого світу.

“Реакція має виражатися насамперед у посиленні системи протиповітряної оборони України. По-друге, необхідне посилення санкцій, що сприяло б повній ізоляції держави-агресора, держави-терориста”, — сказав він.

Низка європейських країн та інституцій уже визнали Росію державою-терористом. Але якщо до них приєднаються США та інші найбільші країни, то наслідки для РФ будуть плачевними.

“Наприклад, законодавство Сполучених Штатів для держав-терористів передбачає дуже серйозні наслідки — не тільки політичні, а й правові, економічні. Держава, що має такий статус, по суті стає токсичною не тільки в політичному, а й в економічному плані на міжнародній арені. З нею стає дуже складно вести економічні, торгівельні відносини. І зрештою, це економічно ізолює державу, яка є спонсором тероризму”, — пояснив Олександр Мережко.

Читайте також: Уламки путінського “Орешника” показала СБУ (ФОТО, ВІДЕО)

Як повідомлялося раніше, 25-26 листопада в Італії проходить зустріч міністрів закордонних справ країн “Великої сімки” (G7). Спеціальна сесія зустрічі буде присвячена підтримці України у протистоянні російській агресії. Одна з найважливіших підтем — відповідь Кремлю на використання для удару по Україні експериментальної балістичної ракети. У роботі спеціальної сесії візьме участь міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Нагадаємо, 21 листопада РФ атакувала Дніпро ракетами різних типів повітряного та наземного базування. Путін увечері того самого дня виступив із телезверненням до росіян і заявив, що Росія завдала удару по Дніпру новою балістичною ракетою середньої дальності під назвою “Орешник”.

Як пояснили в Головному управлінні розвідки Міноборони України, “Орешник” — це назва науково-дослідної роботи, тобто шифр. Сам ракетний комплекс називається “Кедр”.

Читайте також: Як Захід має реагувати на “Орешник” Путіна — думки експертів і глядачів FREEДОМ

Прямий ефір