Протипіхотні міни від США допоможуть Силам оборони України зупинити російські “м’ясні штурми” — розбір Рябиха

Валерій Рябих. Скріншот: uatv.ua

Надання США протипіхотних мін може допомогти Силам оборони України зупинити “м’ясні штурми” російських окупантів. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив військовий експерт Валерій Рябих.

Він зазначив, що на момент приєднання України до “Оттавської конвенції” (Конвенція про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва та передачі протипіхотних мін і про їхнє знищення, — ред.), країна володіла п’ятим у світі арсеналом протипіхотних мін.

“У той час Російська Федерація володіла другим арсеналом протипіхотних мін. Російська Федерація, розуміючи те, що вона вже планує подальшу експансію та агресію проти інших країн, і це ми згодом бачили й щодо Грузії, й щодо України, звичайно ж, не планувала знищувати ці міни. І тут зараз такий безпрецедентний крок ми бачимо, коли держава, яка підписала “Оттавську конвенцію”, є суб’єктом агресії з боку країни, яка не є підписантом цієї конвенції. Відповідно, тут маємо справу з асиметрією”, — сказав військовий експерт.

Рябих переконаний, що надання американськими партнерами протипіхотних мін Збройним силам України може допомогти зупинити “м’ясні штурми”, на які зараз Російська Федерація зробила ставку.

“Тут навіть з урахуванням усіх вимог, які висувають партнери, — застосування тільки на території країни — є велика ймовірність, що якраз Східний напрямок може бути одним із таких, де ці міни можуть бути найдієвішими для того, щоб зупинити повзуче просування російських військ. І якраз протипіхотні міни тут будуть дуже корисні. Тим більше, що ті міни, які нададуть американці, вони умовно відповідають вимогам “Оттавської конвенції”, тому що можуть самоліквідуватися”, — сказав він.

На думку експерта, може йтися про систему дистанційного мінування ADAM (Area denial artillery munition). За інформацією Рябиха, існує два види подібних мін, які відрізняються часом самоліквідації — 4 або 48 годин. Якщо міна не вибухне, вона стає неактивною протягом двох тижнів, оскільки батарея для живлення детонатора розрядиться.

“У будь-якому разі випадкових поранень тих же цивільних людей від подібних мін після закінчення бойових дій бути не може. Але у воєнний час якраз ці міни можуть бути корисними, коли можуть мінуватися напрямки, на яких здійснюється просування супротивника, для встановлення мінних полів на ось таких небезпечних напрямках. Тому це ось рішення, воно може бути досить дієвим на тактичному рівні”, — сказав військовий експерт.

Читайте також: Мінування з безпілотників тривалий час ставало сюрпризом для російських окупантів — подробиці від військового

Як повідомлялося, США дозволили Україні використовувати американські протипіхотні міни.

Прямий ефір