ЦВК Грузії не задовольняє запити від опозиції щодо припинення депутатських повноважень — деталі від Шашкіна

Прапор Грузії. Фото: hromadske.radio

На понеділок, 25 листопада, у Грузії запланована перша сесія новообраного парламенту. Водночас грузинська опозиція, як і раніше, не визнає результати виборів і вимагає припинити повноваження депутатів до проведення сесійного засідання. Про це сьогодні, 24 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив член політради “Єдиного національного руху” Грузії, міністр оборони Грузії (2012 р.) Дмитро Шашкін.

Він зауважив: юристи від опозиції довели, що Центральна виборча комісія (ЦВК) має право задовольнити запити обраних де-юре депутатів від опозиції про припинення повноважень.

“Але можна сказати однозначно, що навіть для проведення першої сесії провладній партії “Російської мрії” (так Шашкін називає партію “Грузинська мрія”, — ред.) довелося порушувати Конституцію Грузії, довелося порушувати закон Грузії. Про це говорять як місцеві, так і міжнародні юристи, тому що Центральна виборча комісія не задовольняє спеціально запити опозиційних депутатів про припинення повноважень до проведення першої сесії”, — розповів Шашкін.

За його словами, для проведення першої сесії необхідно, щоб було обрано 100 депутатів, але у правлячої партії такої кількості в парламенті немає.

“Тож юристи сперечаються, Конституційний суд прийняв до розгляду, але, як ми розуміємо, “Російська мрія” не буде жодної уваги приділяти юридичним аспектам і продовжуватиме узурпувати владу”, — вважає політик.

Шашкін звернув увагу, що наразі всі чотири опозиційні партії, які пройшли до парламенту, виступають разом, і дуже важливо цю єдність зберегти.

“Усі чотири партії, які потрапили до парламенту навіть із цими фальсифікованими результатами, відмовляються увійти до нього. Це дуже важливо. Щойно одна здригнеться, будуть дуже неприємні наслідки, тому це буде розцінено як легітимізація цих фальсифікованих виборів. Зараз зберігається єдність повна”, — пояснив він.

Політик також розповів, що жодна з країн Євросоюзу, крім Угорщини, не визнала парламентські вибори в Грузії.

“На прохання Євросоюзу до Грузії вирушає делегація, яка протягом наступних одного-двох тижнів вивчатиме всі порушення. Після цього вона дасть рекомендації Євросоюзу про подальші кроки. Міжнародні спостерігачі доповідали, що було порушено фундаментальний принцип вільних виборів — це таємниця голосування. Це є, звичайно, з юридичної думки, повним обґрунтуванням для скасування цих результатів цих виборів”, — повідомив Шашкін.

Читайте також: Опозиція Грузії і президент не визнають результати парламентських виборів: що відбувається в країні (ВІДЕО)

Нагадаємо, глава грузинського парламенту Шалва Папуашвілі повідомив, що 25 листопада відбудеться перша сесія 11-го скликання законодавчих зборів. Президент країни, опозиційні депутати та громадський сектор не визнають легітимності нового парламенту.

Прямий ефір