Формула Путіна “лякаю, бояться, ховаються” не спрацювала — реакцію Заходу на погрози Кремля оцінив політолог

Олег Лісний. Фото: facebook.com/Lisnyj.Oleh.1974

Реакція Заходу на дії РФ, зокрема на удар по Дніпру ракетою зі складу комплексу “Кедр”, свідчить про те, що Путіну не вдалося досягти своєї цілі — залякати союзників України. Він звик у себе в країні використовувати формулу “лякаю, бояться, ховаються”. У даному випадку в нього це не вийшло, оскільки партнери продовжують підтримувати Україну і не продемонстрували того, чого хотів кремлівський диктатор. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 24 листопада, поділився президент Аналітичного центру “Політика” Олег Лісний.

На думку Лісного, у своєму нещодавньому виступі Путін публічно визнав, що не вважає захоплені РФ території України російськими.

“Путін привселюдно визнав те, що є різні російські території. І коли він розповідав про те, що приєднав “нові землі”, вписав їх у Конституцію РФ, то брехав своїм громадянами і всьому світу. Адже по окупованих українських територіях ракети іноземного виробництва вже неодноразово були використані. Але тоді істерики не було. А тепер, коли вдарили тими самими ракетами по “споконвічно російській території”, всі завили на болотах. Таким чином Путін визнав, що де-факто і де-юре це наші, українські території, що він їх вкрав, і не вважає російськими. Це дуже добре”, — зазначив політолог.

Ударом експериментальною ракетою кремлівський диктатор хотів налякати насамперед не Україну, вважає Лісний.

“Українців налякати вже дуже важко. У нас є досвід, якого немає на Заході, тому ми дуже адекватно реагуємо на це. Я маю на увазі громадян, тому що одна з цілей [окупантів] була — посіяти паніку. Але цього не вийшло. А ось сигнал Заходу — основна мета. Мені здається, що адресатом були насамперед Сполучені Штати, а потім уже Європа. Навіть за текстом його виступу (Путіна, — ред.) зрозуміло, хто його злить найбільше і кого він вважає сильним, кого він боїться”, — сказав спікер.

Він звернув увагу на реакцію Франції, яка буквально за кілька днів після удару РФ по Дніпру надала Україні дозвіл завдавати удари по території Росії своїми ракетами великої дальності задля самооборони.

“Реакція французів мене тішить, тому що це єдина можлива адекватна реакція на те, що зробив Путін. Він звик у себе в країні використовувати таку формулу: лякаю, бояться, ховаються. А тут не злякалися, не ховаються, а продовжують, у всякому разі в риториці, підтримувати Україну, і не продемонстрували того, чого хотів Путін”, — акцентував Лісний.

Це була ефектна інформаційно-психологічна операція (ІПСО) з боку Москви, вважає він. У тому плані, що в ній було задіяно навіть вище керівництво країни-агресора.

“Але найсмішніше, хоча війна і смішно — це несумісні слова, коли в ІПСО включається сам президент. Подібне можна побачити тільки в двох країнах — у Білорусі та Російській Федерації. І це означає, що не все в них так добре”, — резюмував гість ефіру.

Читайте також: Путін не має суперзброї, крім ядерної, але має відпрацьований механізм психологічного тиску, — політолог-міжнародник

Прямий ефір