У Росії “індекс олів’є” зріс на 70%: що це означає для простих громадян (ВІДЕО)

У Росії "індекс олів'є" зріс на 70%. Скріншот: uatv.ua

Олів’є — найбільш обговорюваний салат у Росії, оскільки за рік його ціна зросла на 70%. Про це повідомляють російські ЗМІ з посиланням на Росстат. Так званий індекс олів’є вказує на загальну ситуацію з інфляцією по країні, інформує FREEДОМ.

У 2020 році, коли глава Центробанку Росії Ельвіра Набіулліна вирішила на камеру приготувати олів’є, салат за рік подорожчав на 7%. Цифра вже тоді була шоковою для російських громадян.  

“Ну, як наша валюта національна падає, так і продукти, звісно, дорожчають”, — зазначали російські громадяни.

“Олів’є — це такий традиційний продукт, за яким люди оцінюють, що відбувається з цінами. Є навіть “індекс олів’є”. В американців є “індекс бігмака”, а в нас — “індекс олів’є”. Цей рік не найкращий для олів’є”, — сказала Набіулліна в шоу на російському телебаченні ще 2020 року.

До “індексу олів’є” включено 200 грамів ковбаси, 150 грамів картоплі, 70 грамів моркви, 80 грамів огірків — свіжих або солоних, 120 грамів горошку, два яйця і 80 грамів майонезу. За даними Росстату, продуктовий набір, необхідний для приготування новорічного салату, за неповні 11 місяців 2024 року став дорожчим майже на 70%. 

“Найсильніша інфляція, безумовно, у нижнього класу. Це в тих, хто має доходи в домогосподарстві до 25 тисяч на людину. Для них найвища інфляція. Нижча для тих, у кого доходи від 25 і до 120 тисяч. Але для тих, хто заробляє вище або доходи вищі, то інфляція ще менша. На початку 2024 року я зі своєю групою розраховували інфляцію і припустили, що вона буде 21-23%. У цьому діапазоні вона і перебуває”, — зазначає економічний оглядач Дмитро Потапенко.

Російський Центробанк з літа 2023 року, щоб загальмувати інфляційний сплеск, вісім разів підвищував ключову ставку і довів її до 21% річних — найвищого рівня з 2003 року.

“Закупівля разом із борошном і котячим наповнювачем обійшлася в 10 тисяч рублів”, — скаржиться росіянка.

Через різкі стрибки цін у Росії стали популярними магазини-дискаунтери, прозвані в народі “ніщемаркетами”. Але і там вартість неякісних продуктів, скаржаться російські громадяни, стає непомірною.

Читайте також: У Росії різко дорожчають продукти — подробиці (ВІДЕО)

Прямий ефір