Країни ЄС посилять оборону через погрози Москви — подробиці (ВІДЕО)

Анджей Дуда на базі НАТО в Редзіково. Фото: gettyimages.com

П’ять країн ЄС випустять спільні військові облігації для протистояння імперським амбіціям Росії. Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський за підсумками зустрічі у Варшаві зі своїми колегами з Німеччини, Італії та Франції. Глави МЗС також обговорили посилення військової підтримки України та зміцнення зв’язків зі США за майбутнього президента Дональда Трампа, повідомляє FREEДОМ.

П’ять країн ЄС — Німеччина, Франція, Італія, Іспанія та Польща — підтримали пропозицію про спільні європейські оборонні облігації. Рішення країн блоку було ухвалено на тлі підписання Путіним оновленої ядерної доктрини.

Путінська Росія є однією з найсерйозніших загроз безпеці не тільки для Європи, а й для глобального світового порядку. Її метою залишається постійне руйнування архітектури європейської безпеки, зазначив глава МЗС Польщі Радослав Сікорський.

Під час зустрічі міністри країн ЄС також обговорили посилення військової підтримки України з боку Європи.

“Ми погодилися з тим, що Європа повинна взяти на себе ще більшу відповідальність за свою власну безпеку, і це охоплює більш збалансований розподіл тягаря між членами НАТО”, — сказав Сікорський.

13 листопада на півночі Польщі було відкрито базу протиракетної оборони США. Її будівництво велося з початку 2000-х років. Вона може виявляти, відстежувати та знищувати балістичні ракети на початковому етапі їхнього польоту, тобто від 1000 до 5500 км. Це другий подібний комплекс у Європі. За інформацією видання Associated Press, база в польському Редзіково буде інтегрована в систему протиракетної оборони НАТО. У Варшаві зазначили, що її відкриття наголошує на тому факті, що військовий альянс Польщі та США залишається міцним, попри те, хто очолює Білий дім.

“Свого часу президент [Польщі] Лех Качинський сказав мені: “Анджею, ці ракети не захищатимуть Польщу, тому що це будуть ракети, призначені для перехоплення балістичних ракет. Насправді вони насамперед захищатимуть території далеко від Польщі, від ракет, які потенційно можуть бути запущені, наприклад, з Ірану”, — розповів польський президент Анджей Дуда.

Як повідомляє агентство Reuters, система ПРО в Польщі зараз може використовуватися тільки проти ракет, випущених з Близького Сходу. А для перехоплення потенційних цілей з Росії радар повинен змінити напрямок. Але це є складною процедурою і тягне за собою зміну політики блоку. Тим часом Москва вже пригрозила Варшаві “потенційною поразкою”.

Кремль неодноразово використовував риторику погроз, зокрема ядерних, як елемент своєї зовнішньої політики. Особливо після початку повномасштабного вторгнення в Україну.

“Нинішні загрози й те, що відбувається за східним кордоном, спонукають нас до подальшого розширення бази протиракетного щита в Редзіковому. Ми ведемо такі переговори в НАТО. База є частиною постійної військової інфраструктури США в Польщі”, — сказав міністр оборони Польщі Владислав Косиняк-Каміш у коментарі польським ЗМІ.

Глава міноборони Польщі нагадав, що наразі в країні розміщено близько 10 000 американських військовослужбовців різних формувань. Вони виконують зокрема такі завдання, як охорона аеропорту Жешува, який є ключовим вузлом для передання військової підтримки в Україну.

Прямий ефір