Путінська Росія повторює шлях Радянського Союзу перед розпадом. Таку думку сьогодні, 22 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив економіст Ілля Несходовський.
Він зазначив, що зараз Центробанк РФ змушений підвищувати ключову процентну ставку, щоб зупинити інфляцію в країні.
Несходовський констатував, що зараз у Росії фіксується зростання цін.
“Ланцюжки постачання різної імпортної продукції ускладнилися, стали набагато довшими. У них вкладаються різні транзакційні витрати, пов’язані з тим, щоб перерахувати гроші. Якщо раніше, наприклад, якісь товари або якісь комплектуючі, або якісь матеріали, які були необхідні для виробництва вашої продукції, вони йшли, наприклад, всього лише 1-2 тижні й ви вже отримали на склад, то тепер необхідно чекати 2-3 місяці, інколи по пів року. Відповідно, це збільшує вартість”, — сказав економіст.
Він звернув увагу, що зростання облікової ставки також збільшує вартість позикових ресурсів для підприємств, які змушені припинити інвестувати, наприклад, у нове обладнання, й в основному зосереджуються на поточних витратах.
“Але й для поточних витрат необхідні кредитні ресурси. Відповідно, коли вони гроші беруть у банку, вони повинні платити більший відсоток та закладають це в ціну. Тому зупинити тими прийомами, тими інструментами, які є в уряду, які є в Центробанку, з урахуванням того, що у них величезні витрати на війну, неможливо. Єдиний спосіб припинити цей жах для росіян — це припинити війну, припинити ось ці величезні витрати, спрямувати ці гроші, ресурси на те, щоб створювати нові робочі місця. Відкликати ту величезну кількість людей, які гинуть зараз на війні, щоб вони повернулися на свої робочі місця, щоб вони виробляли продукцію. Тоді це нормалізується”, — акцентував Несходовський.
Економіст вважає, що для Росії, яка стала на шлях Радянського Союзу зразка кінця 1980-х років, інших рішень немає.
“Зараз Росія повторює повністю шлях Радянського Союзу, за абсолютно тими ж самими лекалами. Єдина відмінність у тому, що якщо в Радянському Союзі просто продукти зникали, їх неможливо було купити, бо було обмеження в ціні та, відповідно, був дуже дрібний асортимент, за якимись найпростішими продуктами ти повинен був стояти в черзі, то тепер виробники це компенсують підвищенням ціни”, — сказав Несходовський.
Читайте також: Війна відтягнула всі ресурси: плачевний стан російської економіки проаналізували експерти
Нагадаємо, країни G7 підтвердили підтримку Києва та пообіцяли посилити санкції щодо країни-агресора.