Дії Росії, пов’язані із запуском ракети нового типу, спрямовані на тестування реакції України та її партнерів. Поки що сильної реакції від Заходу не було. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військовий аналітик Олексій Гетьман, коментуючи повідомлення Збройних сил України про застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети (МБР) для удару по місту Дніпро.
“Ми ще не побачили реальної реакції, окрім сильної схвильованості наших партнерів”, — зазначив він.
Як наголошує гість ефіру, якщо справді йдеться про міжконтинентальну балістичну ракету, застосовану країною-агресором проти України, то мало місце недотримання Росією міжнародних протоколів, що могло спричинити масштабну кризу.
“Коли запускається така ракета, то є певний протокол: що має робити країна — повідомляти інші країни про запуск цієї ракети, про очікувану траєкторію її польоту тощо. Якщо цього не роблять, то ніхто не знає: злетіла ця ракета і куди вона полетіла… Вона підіймається в стратосферу, в космос… Якщо не було спочатку сказано, куди вона летить, то можна припустити, що вона летить, наприклад, на Париж. Тому це великий ризик був, за великим рахунком, з боку росіян”, — коментує Гетьман.
На його думку, Кремль пішов на цей ризик свідомо, використовуючи запуски ракет як інструмент шантажу, щоб перевірити межі терпіння партнерів України. Відсутність рішучої відповіді може надихнути Москву на подальші провокації.
“Знову не відреагували наші партнери, бо якщо без попередження та без певних погоджень запускається міжконтинентальна балістична ракета, вона має бути знищена прямо на місці зльоту. Тобто ця ракета при старті мала бути атакована протиракетними силами наших партнерів, але вони це пропустили. Для Путіна також було важливо: буде реакція чи ні. Реакції не було. Ще раз: якщо міжконтинентальна ракета запускається без попередження, це вважається можливою атакою на будь-яку з країн НАТО, і удару відразу ж має бути завдано у відповідь. Поки що сильну схвильованість бачимо, але подивимося, може щось посилиться у реакціях”, — припустив військовий аналітик.
Він не береться судити, чи підштовхне запуск цієї ракети до зміни політики союзників щодо далекобійних ударів України по цілям у РФ.
“Тут наші партнери іноді поводяться досить непередбачувано. Точніше, ми побоюємося якихось їхніх дій, які нам здаються нелогічними під час війни, але вони іноді їх роблять, тому бути на 100% впевненим, що нічого не зміниться в політиці дозволів на застосування цієї зброї, не можна”, — заявив Олексій Гетьман.
Читайте також: На російський удар ракетою нового типу по Україні відреагували в Пентагоні (ВІДЕО)
Нагадаємо, в Повітряних силах ЗСУ повідомили, що російські війська під час ранкового обстрілу України 21 листопада вперше застосували міжконтинентальну балістичну ракету.