РФ хотіла показати силу, а в підсумку продемонструвала острах Заходу, — політолог

Володимир Путін. Фото: gettyimages.com

Застосуванням нової балістичної ракети по Дніпру Росія хотіла показати силу, а в підсумку продемонструвала, що побоюється Заходу. Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив політолог Володимир Фесенко.

Він зазначив, що йдеться про “демонстрацію можливостей” країнам Заходу.

“Це була явна відповідь на зняття обмеження для використання західної далекобійної зброї на території Російської Федерації… З’явилася інформація від самого Путіна про те, що це була ракета середньої дальності “Орешник”. Тобто в Росії не підтвердили, що вони використовували ось цю міжконтинентальну балістичну ракету “Рубіж”. Я думаю, це не випадково. Думаю, що можна погодитися з президентом Зеленським, що ось тут Росія хотіла показати силу, а в підсумку показує, що вона побоюється Заходу. Вона побоюється ескалації війни”, — вважає політолог.

Фесенко констатував, що насправді відбувається повзуча ескалація, пов’язана з використанням РФ північнокорейських військових, відновленням ракетних ударів по Україні.

“Росія явно намагалася налякати, насамперед Сполучені Штати помстою, відповіддю на удари західними ракетами по території Російської Федерації. І, мабуть, попередили, що будуть удари по Києву, що буде удар ось цією новою зброєю, новою балістичною ракетою. Саме тому і США, і низка інших західних посольств, скажімо так, закрили свої установи, припинили роботу, побоюючись такого удару, але удару не сталося. Удар був по Дніпру. І, якщо вірити Путіну — тут питання, вірити йому чи ні, це інша річ — ніби говорили про одне, а виявилося дещо інше, дещо слабше, ніж налякала Москва. Ось це найважливіше — те, що Москва спочатку надуває щоки й погрожує, а потім робить кроки назад”, — сказав політолог.

На його думку, Кремль не хоче загострення, оскільки очікує приходу до влади новообраного президента Дональда Трампа.

“Чекають переговорів із Трампом й не будуть загострювати ситуацію ні військову, ні політичну. Так, ось демонстративні жести робити — це так, це можливо. Такі точкові демонстрації, як от було з ударом по Дніпру, але не більше. Вони хочуть зберегти керовану ескалацію, керований перебіг війни, свою перевагу під час воєнних дій, а потім будуть вести переговори з Трампом. Ось така стратегія у Путіна. Ну і лякати, але при цьому не робити надто різких кроків, щоб не було дій у відповідь”, — сказав Фесенко.

Політолог зазначив, що дозвіл для України на удари далекобійною західною зброєю по території Росії став відповіддю США на використання країною-агресором північнокорейських військ. 

“Причому я так думаю, що якщо Москва продовжить такі дії, я не виключаю, що дальність використання західних ракет може бути збільшена, і під ударом можуть опинитися не тільки військові об’єкти, а й, наприклад, енергетичні об’єкти Росії. Тобто це для того, щоб просто зупинити енергетичний терор з боку Російської Федерації. Ось така ситуація, тому Путін намагається лякати Захід, але при цьому періодично робить кроки назад. Це зайвий раз підтверджує, що Путін боїться сили, й на нього потрібно тиснути саме силою”, — зауважив Фесенко.

Читайте також: Путін визнав, що зробив другий за рік крок до ескалації, — Зеленський

Нагадаємо, російські окупанти вранці 21 листопада здійснили ракетний удар по місту Дніпро ракетами різних типів повітряного і наземного базування.

Прямий ефір