Чим Кремль поповнює свої військові склади — подробиці (ВІДЕО)

Знищена російська техніка. Фото: Facebook/Генштаб ЗСУ

Британія ввела санкції проти Ірану за постачання зброї РФ. Штрафні заходи накладено на державні авіакомпанію Iran Air і судноплавну компанію Irisl за перевезення балістичних ракет та іншої зброї з Ірану в Росію. Раніше Європейський Союз розширив санкції проти Ірану за передачу БпЛА і ракет Росії. Попри те, що ані Росія, ані її союзники офіційно не визнають оборонного співробітництва, поставки озброєння у федерацію тільки збільшуються, повідомляє FREEДОМ.

Росія почала будівництво на п’яти заводах, що виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Міжнародний інститут стратегічних досліджень опублікував супутникові знімки, на яких видно, як росіяни зводять або відновлюють цехи, де будуть випускати твердопаливні ракетні двигуни. Аналітики інституту досліджували серію фото російської території, які зробили супутники Maxar з липня до жовтня 2024 року.

“Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Інформації про те, які саме двигуни виробляються нині на ширшому майданчику “Бійськ II”, відносно мало. У презентації компанії згадується, що підприємства цього комплексу брали участь у виробництві старих зразків радянських БРПЛ (балістичних ракет підводних човнів), а також нової “Булави”. У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що підприємство брало участь у заповненні кінцевих куполів — верхньої торцевої частини корпусу двигуна для РТ-2ПМ “Тополь”, — ідеться в статті Міжнародного інституту стратегічних досліджень.

Великий ресурс озброєння Росії складається з двох позицій: наявність зброї на складах ще з часів СРСР і можливості швидко виробляти та поставляти її у війська. Експерти зазначають, що на російських складах сьогодні залишаються сотні тисяч радянських авіабомб. Крім того, у російської армії все ще велика кількість стрілецької зброї та боєприпасів до неї.

“За розвідданими, приблизно 50% боєприпасів, особливо снарядів, надходить із Північної Кореї, 10-12% — з Ірану, ну і, відповідно, 1 200 балістичних ракет — це також Північна Корея… Іран зараз припинить поставку, тому що перебуває в найважчому становищі. Тому фіксуємо те, що ВПК Росії не встигає постачати й активно підтримувати напрями щодо боєприпасів тільки в тих секторах, де ведуться гарячі бої”, — зазначив керівник служби зовнішньої розвідки України (2005-2010) Микола Маломуж.

Саме поставки з Північної Кореї (Корейська Народно-Демократична Республіка, КНДР) дають змогу росіянам підтримувати артилерійську вогневу перевагу. Однак снаряди спрацьовують не завжди, що свідчить про їхню низьку якість. За словами заступника командувача ракетних військ і артилерії ЗСУ Сергія Мусієнка, українським розвідникам вдалося дізнатися з радіоперехоплень, що окупанти часто нарікають на так звані імпортні снаряди.

“Ці боєприпаси надходили зі Східноазіатського регіону. Не можу сказати напевно, що саме ці снаряди постачалися з КНДР. Але з 2023 року траплялися трофейні мінометні міни та снаряди, а також фото- і відеоматеріали, де на цих боєприпасах були ієрогліфи в маркуванні”, — заявив в інтерв’ю журналістам Мусієнко.

За оцінками експертів, техніку в Росії вже не відновлюють, а виробництво стволів для артилерії обмежене. Українські Сили оборони знищили 75% танків, які росіяни відновили зі старих запасів. Зараз щорічно російський ВПК виробляє 200-300 танків на наявній базі.

“Це неефективне озброєння, але в будь-якому разі воно воює. Бронетанкова техніка — вже дефіцит, на фронтах вони намагаються її використовувати якомога рідше, більше використовувати, звісно, живу силу в усіх напрямах”, — прокоментував ситуацію керівник Служби зовнішньої розвідки України (2005-2010 рр.) Микола Маломуж.

На відстані 700 км від України розташована ціла низка арсеналів, де зберігаються десятки тисяч тонн боєприпасів, повідомляє Defense Express. ЗСУ успішно знищують склади російського озброєння.

9 жовтня Генеральний штаб ЗСУ підтвердив інформацію про успішний удар по базі зберігання БпЛА типу “Шахед” поблизу населеного пункту Жовтневий у Краснодарському краї. Тієї ж ночі, 9 жовтня, українські Сили оборони вразили 67-й арсенал Головного ракетно-артилерійського управління Міністерства оборони Росії в Брянській області. Там російські окупанти зберігали боєприпаси, зокрема ті, що Росії передала Північна Корея, а також керовані авіабомби. У ніч на 19 листопада ЗСУ завдали повторного удару по складах країни-агресора в Брянській області.

Читайте також: Удари по військових об’єктах на території Росії наростатимуть — деталі від Селезньова

Прямий ефір