Фактор війни Росії проти України став елементом протистояння на Корейському півострові — аналіз Кузьміна

Армія Північної Кореї. Фото: ap.org

Фактор війни Росії проти України у зв’язку із залученням країною-агресором військових із Північної Кореї став елементом протистояння на Корейському півострові. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І. Мечникова Денис Кузьмін.

“Те, що Північна Корея влізла ще й у нашу російсько-українську війну — це, звісно, навіть якщо й очікуваний, то дуже навіть неприємний сюрприз для південнокорейських політиків та військових. Південнокорейський півострів залежить у своїй безпеці від Сполучених Штатів Америки. Це головний фактор безпеки і Японії, і Південної Кореї, і вони, зрозуміло, не можуть підходити абсолютно емоційно до україно-російської війни, тобто це узгоджуватиметься і з Японією, і зі Сполученими Штатами”, — сказав він.

Експерт зазначив, що Північна Корея не наважилася б направляти своїх військовослужбовців у російську армію на український фронт без мовчазної згоди Китаю. На його думку, так КНР показує США, що у Пекіна є ресурси для впливу на ситуацію.

“Це головна небезпека і для Японії, і для Південної Кореї, що Китай через Північну Корею може почати певну ескалацію в тому регіоні, тобто в них там свої інтереси. А те, що фактор навіть української війни став елементом протистояння і в Південно-Східній Азії, і навіть на Корейському півострові, — це також надає додаткової інтернаціоналізації й нашій війні”, — сказав Кузьмін.

Він зазначив, що дозвіл чинного президента США Джо Байдена на застосування Україною далекобійних ракет по території РФ — це очевидна відповідь російському диктатору Володимиру Путіну на залучення Північної Кореї до війни.

“Ми вже не просто європейський театр, а вже залучені в глобальному світовому масштабі. Це, з одного боку, додаткова небезпека, а з іншого боку — це додатковий аргумент для того, щоб було ухвалено рішення щодо війни в Україні”, — сказав експерт.

Читайте також: До 100 тис. солдатів може надати Путіну Північна Корея, — Bloomberg

Як повідомлялося, 19 листопада у Державному департаменті Сполучених Штатів підтвердили зняття заборони для Збройних сил України (ЗСУ) на удари ракетами ATACMS по військових цілях на території Росії.

Прямий ефір