Європа все менше проявляє нерішучість на тлі ескалації з боку РФ — розбір Кузьміна

Прапори ЄС та України. Фото: gettyimages.com

Європа вже менше проявляє нерішучість, адже зрозуміло, що ескалації з боку РФ не уникнути. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт Центру міжнародних досліджень Одеського національного університету ім. І. Мечникова Денис Кузьмін.

“Нерішучість є, але її стає все менше й менше, тому що очевидна максималізація ось тієї ескалації, якої так боялася Європа. У Німеччині дуже довго розмірковували, побоювалися втягування країни у війну. Це стало предметом внутрішньополітичних розборок. Але тепер, коли вже росіяни надіслали північнокорейських солдатів, коли, попри всі заяви Трампа про те, що пора закінчувати війну, посилюються, навпаки, ракетні атаки… Це просто ніби очевидні речі, на які світова дипломатія різко не реагувати просто не може. Занадто повільно Європа реагує, занадто довго Європейський Союз ухвалює свої рішення”, — сказав він.

На думку Кузьміна, західним лідерам необхідно більше показувати рішучість протистояти російському диктатору Володимиру Путіну, який кожним новим витком ескалації перевіряє Захід на міцність.

Експерт сумнівається, що адміністрація новообраного президента США Дональда Трампа серйозно зменшить підтримку України.

“Тобто вимоги перемир’я — це інше питання, але консолідація й європейської позиції, й позиція Великої Британії є очевидною, і цю перевірку наразі дипломатія проходить… Очевидні останні ракетні обстріли з боку Російської Федерації переконують тільки в тому, що м’якотілість Європи та спроба відгородитися від цієї війни абсолютно безперспективна”, — сказав Кузьмін.

Він зазначив, що Україна залишається на вістрі світових подій не тільки тому, що українці воюють, захищаючи Європу, а й тому, що розв’язана Кремлем війна є центром світового протистояння.

Читайте також: 1000 днів війни РФ проти України змінили світову дипломатію — подробиці (ВІДЕО)

Нагадаємо, за 1000 днів повномасштабної війни проти України Росія з сильного гравця на світовій арені перетворилася на країну-ізгоя. З нею уникають контактів навіть країни, колись лояльні до неї, побоюючись вторинних санкцій. У відповідь на вторгнення Росія зазнала дипломатичного бойкоту з боку низки міжнародних організацій і держав. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Парламентська асамблея Ради Європи закликала країни Європейського Союзу припинити з ним будь-які контакти.

Прямий ефір