1000 днів боротьби: українські “Нептуни”, далекобійні дрони та міжнародне визнання ЗСУ (ВІДЕО)

Сили оборони України. Скріншот: uatv.ua

Президент США Джо Байден дозволив Україні застосовувати далекобійні ракети ATACMS для ударів по території Росії, повідомляє The New York Times, посилаючись на американських чиновників. Ймовірно, спочатку зброю Збройні сили України використовуватимуть у Курській області. Про те, щоб дозволити Україні бити по військових об’єктах на території країни-агресора, дискутували не один місяць. Так було і з багатьма іншими чутливими для Заходу темами: танками, далекобійними ракетами і винищувачами, інформує FREEДОМ

Проте успіхи української армії переконали союзників прискорити постачання зброї і техніки. Арсенал Сил оборони України поповнився сучасним озброєнням у масштабах, про які раніше доводилося тільки мріяти.

“Українська армія, вона володіє унікальним досвідом за всіма категоріями: знищення ворожого флоту, не маючи свого власного, знищення в небі повітряної компоненти, не маючи повноцінної ешелонованої системи протиповітряної оборони. Домінування над противником, нав’язування йому своєї стратегії ведення бойових дій, при тому, що в противника набагато більше і людського ресурсу, і механізованого, техніки тощо”, — наголошує військово-політичний оглядач групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.

Паралельно Україна розвиває власний оборонно-промисловий комплекс і стає європейським збройовим хабом. Уже вироблено перші 100 ракет “Нептун”, які планують модернізувати для ураження цілей на великих відстанях. Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров на зустрічі з українськими виробниками ракетного озброєння.

Крім того, за словами президента України Володимира Зеленського, інженери розробили чотири види ракет, які наразі проходять випробування.

Зі свого боку українські безпілотники, зокрема FPV-дрони, відіграють ледь не ключову роль на фронті, а інші безпілотні літальні системи вражають цілі на відстані понад тисячу кілометрів. Так, український досвід використання безпілотників переймають у Північноатлантичному альянсі (НАТО).

“Україна, попри дуже складні умови, у форматі повномасштабної війни змогла відновити виробництво певної низки своїх засобів як ураження, так і безпосередньо для наповнення Сил оборони технікою. Це легкоброньована і середньоброньована техніка насамперед. Дрони — це дуже важливий показник. Україна зараз є лідером у питанні морських дронів, аналогічно і з повітряними дронами”, — зазначає Олександр Коваленко.

Після початку повномасштабної війни в ЗСУ налічувалося близько 700 тисяч особового складу. Такі дані в липні 2022 року озвучив тодішній міністр оборони Олексій Резніков. У січні 2024 року президент Зеленський заявив, що українська армія налічує приблизно 880 тисяч військовослужбовців.  

Так, із 2022 року в українському війську значно побільшало і жінок, зокрема на бойових посадах. 

“У Збройних силах за останні 3 роки зросла чисельність жінок на 23%. Наразі у Збройних силах служить 68 тисяч жінок, з них 48 тисяч — це військовослужбовиці. На бойових посадах безпосередньо в зоні бойових дій перебуває трохи більше ніж п’ять тисяч жінок”, — поінформувала державний секретар Міністерства оборони України Людмила Дараган.

На початку листопада сайт Global Firepower опублікував рейтинг “Армії світу-2024”, заснований на поточних показниках доступної вогневої потужності. Збройні сили України посіли в цьому списку 18-те місце серед 145 країн, розташувавшись між арміями Ізраїлю та Німеччини. Для порівняння, 2023 року ЗСУ посідали 15-ту позицію, а 2021 року, до початку повномасштабної агресії Росії, перебували на 25-й позиції.

Дані ж соціологічних досліджень свідчать, що Силам оборони України — ЗСУ, Нацгвардії, Держприкордонслужбі — українці довіряють беззастережно.

“Є певні тимчасові тенденції, проте картина не змінюється вже довго. Найбільше громадяни довіряють Збройним силам України. Баланс довіри становить 85,5%. Баланс довіри — це різниця між часткою тих, хто скоріше або повністю довіряє і часткою тих, хто скоріше або зовсім не довіряє”, — повідомив директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко.

Попри те, що в українській армії все ще є низка проблем, українці усвідомлюють, що мають потужну армію, здатну не лише вести бій проти збройних сил Росії, але й перемагати агресора. 

Вже 6 серпня 2024 року Сили оборони України перетнули російський кордон і взяли під свій контроль сотні квадратних кілометрів Курської області, і тим самим перенесли війну на територію країни-агресора.

Читайте також: Війна триває 1000 днів: шлях України до справедливого та сталого миру (ВІДЕО)

Нагадаємо, за 1000 днів повномасштабної війни проти України Росія з сильного гравця на світовій арені перетворилася на країну-ізгоя. З нею уникають контактів навіть країни, колись лояльні до неї, побоюючись вторинних санкцій. У відповідь на вторгнення Росія зазнала дипломатичного бойкоту з боку низки міжнародних організацій і держав. Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна. Парламентська асамблея Ради Європи закликала країни Європейського Союзу припинити з ним будь-які контакти.

Прямий ефір