Рішення адміністрації президента США Джозефа Байдена дозволити використовувати американські ракети для ударів по російській території не може призвести до ядерного конфлікту. Про це сьогодні, 19 листопада, у Брюсселі заявив верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель, коментуючи оновлення російської ядерної доктрини, повідомляє кореспондент FREEДОМ.
Зазначимо, Росія сьогодні опублікувала рішення про оновлення ядерної доктрини.
“Я не бачу зв’язку між рішенням, ухваленим президентом Байденом, і гіпотетичною ядерною війною. Я сказав, що використовувати загрозу ядерної зброї — безвідповідально. Президент Байден дозволив використовувати її на російській території до відстані 300 км від російського кордону, що доволі обмежено за способом використання для звичайних озброєнь. І, здається, сьогодні росіяни повідомили, що цим дозволом скористалися. І перший наслідок цього американського рішення мав місце бути”, — сказав Боррель.
Очільник європейської дипломатії наголосив, що йдеться про звичайне, конвенційне озброєння (неядерне), яке вже використовувалося для ударів по цілях на території РФ.
“Але це не перший випадок, коли деякі держави-члени (ЄС) дозволяють використовувати свою зброю для ударів по російській території. Це питання обговорювалося. Це національна компетенція. Кожна держава-член буде вирішувати, що вона хоче робити. Але США посилають сигнал, важливий сигнал, що вони дозволяють в обмеженому вигляді. Але це може бути першим кроком до того, щоб дозволити українцям, як я вже казав кілька разів, не тільки збити стрілу, але й вдарити туди, де лук”, — акцентував верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки.
Він зауважив, що Росія не вперше погрожує ядерною ескалацією.
“Росія приєдналася до принципу, згідно з яким ядерну війну неможливо виграти й тому ніколи не можна вести, і будь-який заклик до ядерної війни — це безвідповідально. Ми повинні назвати це так, як воно є. Це не вперше, коли Путін грає в ядерну авантюру. Він також створив продовольчу, енергетичну кризи та кризу безпеки. Це не вперше, коли він використовує все, що може, наприклад, північнокорейські війська на європейській землі. Ми засуджуємо будь-які згадки про застосування ядерної зброї, і це, безумовно, робиться спеціально до цієї дати [1000 днів повномасштабного вторгнення РФ в Україну]”, — сказав Боррель.
Читайте також: У Європарламенті закликали збільшити допомогу Україні та відмовитися від “червоних ліній” — подробиці дебатів
Нагадаємо, в Державному департаменті Сполучених Штатів підтвердили зняття заборони для Збройних сил України (ЗСУ) на удари ракетами ATACMS по військових цілях на території Росії.