Для кращого результату санкції проти Росії та Ірану мають бути закріплені в різних пакетах, — сходознавець 

Руслан Сулейманов. Скриншот: uatv.ua

Санкційний тиск на країни, які допомагають Російській Федерації обходити обмеження, має бути посилено. Це країни, які підтримують путінський режим грошима, а відповідно, спонсорують війну Росії проти України. На цьому в ефірі телеканалу FREEДOM акцентував російський журналіст, сходознавець, автор Telegram-каналу SULEYMANOV Руслан Сулейманов.

 “На жаль, санкції не працюють так, як хотілося б. Наприклад, Іран уже десятиліттями перебуває під санкціями. Росія під серйозними санкціями перебуває вже два з половиною роки. Але економіка РФ не розвалилася. Тому що РФ продовжує співпрацювати з цілою низкою держав, які, по суті, підтримують її економіку. У військовому плані Москва продовжує співпрацювати з Іраном, з Північною Кореєю тощо. І тут немає жодних заходів боротьби з ними, тому що вони співпрацюють зі своїми партнерами — це ті країни, які займають обережну, двоїсту позицію, готові займатися так званим подвійним експортом товарів. Відомі факти, що Китай, який не постачає озброєння РФ безпосередньо, постачає різні технології, що використовуються у військових цілях. Така сама ситуація і з Туреччиною. Тому це питання потребує радикальних рішень. А саме — жорстких важелів тиску на країни, які підтримують путінський режим”, — розповів журналіст.

Він зазначив, що наразі Брюссель планує запровадити новий санкційний пакет, до якого можуть потрапити три російські судноплавні компанії, що доставляють з Ірану військові товари, а також національний морський перевізник країни. Однак, на думку сходознавця, санкції проти Росії та Ірану мають бути закріплені в різних санкційних пакетах — для кожної країни окремо.

“У моєму уявленні це все-таки мають бути різні пакети. Тому що різні країни, з різними економіками, з різними партнерами, з різною залученістю співробітництва чи то з Росією, чи то з Іраном. Але ми бачимо, що вторинні санкції працюють краще. Наприклад, з 1 січня нинішнього року Туреччина ввела повну заборону на будь-які операції з російськими банками. Це наслідок тих обмежень, які робив президент США Джо Байден у грудні 2023 року. Але загалом ми бачимо, що Росія не опинилася в повній ізоляції в економічному сенсі. У неї розвиваються економічні відносини з Європою, Китаєм, арабськими країнами. І ось якщо ці країни відчують якусь серйозну загрозу для себе, цим можна натиснути на Росію. Те саме стосується Ірану. Якщо, скажімо, нова адміністрація США введе якісь дуже жорсткі обмежувальні заходи для Китаю за купівлю іранської нафти, вони задумаються, чи варто купувати іранську нафту. Але поки що, на жаль, таких обмежувальних заходів, які стримували б партнерів Росії або партнерів Ірану, немає”, — констатував Руслан Сулейманов.

Читайте також: Іран допомагає Росії вести війну проти України: які санкції може застосувати ЄС (ВІДЕО)

Прямий ефір