Попри дуже великі втрати в живій силі та техніці, армія РФ продовжує нарощувати зусилля. Останнім часом з’явилася інформація про те, що Північна Корея (Корейська Народно-Демократична Республіка — КНДР) збільшить чисельність військових, яких відправить до Росії для можливої участі у війні проти України. Про те, які ризики для України існують внаслідок участі північнокорейських військових у війні на боці РФ, в ефірі телеканалу FREEДОМ сьогодні, 17 листопада, розповів керівник військових програм Центру глобалістики “Стратегія ХХI” Павло Лакійчук.
“Коли ми дізналися про перші тисячі північнокорейців у Курській області, багато українців, і не тільки українців, ставили питання: наскільки це страшно, наскільки це небезпечно? 3 тис. корейців — це багато чи мало? 10-11 тис. корейців — це багато чи мало? Щодня росіяни на фронті боротьби з Україною втрачають 1,5-2 тис. особового складу. 2 тисячі було кілька тижнів тому з урахуванням Курської операції. Такий собі рекорд очевидний. Розуміючи такі цифри, то 1,5-3 тис. корейців — це на три дні поповнення російських втрат. 10 тисяч — це тиждень-два поповнення втрат”, — звернув увагу експерт.
Лакійчук зауважив, що якщо Північна Корея відправить у Росію 100-300 тис. своїх солдатів, то закриє потреби Путіна в мобілізації для продовження бойових дій щонайменше на три-шість місяців.
“Фактично таким чином Путіну дають можливість продовжити війну в тому самому темпі, в якому він її починав, без проведення таких заходів, яких він дуже не хоче, щодо мобілізації російського населення. Темпи, які, як і в нас, падають. Тому природно, що насамперед ми стурбовані саме таким розвитком подій. Ті корейці, що є, будуть знищені разом із 810-ю бригадою рано чи пізно. А ось можливість появи нових і нових — це дуже серйозна загроза”, — вважає він.
Лакійчук додав, що Північна Корея та Іран також допомагають Росії зброєю та боєприпасами, та акцентував на допомозі Росії зброєю з Північної Кореї.
Читайте також: РФ простіше купувати живу силу за гроші, ніж проводити мобілізацію, — Загородній про зміцнення співпраці з КНДР