Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що змусить РФ та Україну сісти за стіл переговорів. Крім того, Сполучені Штати не виключають подальшої можливості військово-технічного співробітництва з Україною щодо військового та політичного тиску на РФ. Про це сьогодні, 17 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав військово-політичний аналітик.
За його словами, Трамп запропонував створити демаркаційну лінію, до якої входитиме і частина території Росії.
“Сполучені Штати дають чіткий політичний сигнал Російській Федерації про власне бачення закінчення війни”, — вважає Снєгирьов.
Він звернув увагу, що ракетний удар, який Росія завдала по Україні 17 листопада, має характер інформаційно-психологічної операції.
“Російська сторона намагається представити цей ракетний терор по енергетичній інфраструктурі України як відповідний характер дій на ситуацію в Курській області. А це вельми, скажімо так, болісно сприймається країнами Заходу. Йдеться про те, ще раз наголошую, у пропозиціях Трампа чітко позначено 100 км російської території. Тобто Путін дає чіткий сигнал країнам Заходу: чиніть тиск на Україну щодо виведення Збройних сил України з Курської області, і я припиняю ракетні обстріли української території. Ось у чому загалом і сенс цієї ракетної атаки”, — висловив думку військово-політичний аналітик.
Снєгирьов нагадав, що раніше у ЗМІ з’являлася інформація про телефонну розмову Трампа та Путіна, під час якої новообраний президент США наголошував, що Росія має припинити удари по енергетичній інфраструктурі України.
“Тобто Російська Федерація тоді показала нібито договороздатність у моменті розуміння позиції Сполучених Штатів. І минає якийсь час, РФ дає чіткий сигнал про те, що, на жаль, країни Заходу не натиснули на Україну, тому Росія залишає за собою право діяти відповідно до власної військової доктрини. А військова доктрина країни-окупанта, там чітко записано — превентивний характер удару по енергетичних об’єктах противника з метою примусу до капітуляції. Тобто, можемо говорити про те, що російські окупанти не будуть відступати від положень власної військової доктрини”, — резюмував він.
Читайте також: Чітка відповідь Шольцу від Путіна, — Рейтерович про ракетну атаку РФ по Україні
Нагадаємо, війська Російської Федерації 17 листопада атакували Україну за допомогою 120 ракет і 90 безпілотників. За попередніми даними, є інформація про збиття 144 повітряних цілей (102 ракет і 42 БпЛА).