Байден і Сі зустрілися в Перу — про що говорили

Джо Байден і Сі Цзіньпін. Фото: ap.org

Про підтримку Росії Північною Кореєю та непряму допомогу Москві з боку Китаю говорили лідер Китаю (КНР) Сі Цзіньпін та президент США Джо Байден. Глави двох країн зустрілися 16 листопада востаннє за каденцію чинного президента США у Перу на полях саміту Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва. Про це повідомляє FREEДОМ з посиланням на Reuters.

За словами лідера Китаю, стабільні відносини між Пекіном та Вашингтоном мають вирішальне значення не лише для двох країн, а й для “майбутнього та долі людства”.

“Людство зіткнулося з безпрецедентними викликами. Конкуренція між великими країнами не повинна бути основною логікою часу, лише солідарність та співпраця можуть допомогти людству подолати нинішні труднощі. У період розквіту науково-технічної революції ні роз’єднання, ні порушення ланцюжків постачань є рішенням; лише взаємовигідне співробітництво може привести до загального розвитку. “Маленький двір, високі паркани” — це не те, чого має прагнути велика країна; тільки відкритість та обмін можуть покращити добробут людства. Як дві великі країни, Китай та Сполучені Штати повинні враховувати інтереси всього світу та додавати більше впевненості та позитивної енергії у неспокійний світ”, — заявив голова КНР Сі Цзіньпін.

Президент США зауважив, що діалог між двома країнами запобігає прорахункам та гарантує, що конкуренція між ними не переросте у конфлікт, а буде конкуренцією.

Це наша відповідальність перед нашим народом і, як ви вказали, перед людьми в усьому світі. Ми є найважливішим альянсом у всьому світі, і те, як ми ладнаємо один з одним, може вплинути на решту світу. І тому наші дві країни не можуть дозволити цьому суперництву перерости у конфлікт. Це наша відповідальність, і за останні чотири роки, я думаю, ми довели, що такі відносини можливі”, — наголосив Джо Байден.

Він також закликав Сі вплинути на Кім Чен Ина та відмовити Північну Корею (КНДР — Корейську Народно-Демократичну Республіку) від подальшої підтримки Росії у війні проти України.

Раніше видання Financial Times, посилаючись на дані української розвідки, писало про те, що Пхеньян відправив до Росії близько 50 самохідних артилерійських установок “Коксан” (Koksan) та майже 20 реактивних систем залпового вогню. Деякі з них були перекинуті до Курської області.

Читайте також: Байден ще може зняти заборону на далекобійні удари західною зброєю вглиб РФ, — Чаленко

Нагадаємо, канцлер Німеччини Олаф Шольц зустрінеться з головою Китаю Сі Цзіньпіном на полях саміту G20 у Бразилії наступного тижня. 

Прямий ефір