Росія готувалася до масованої повітряної атаки України. Тиждень розпочався з імітації ударів. Потім ворог використав незначну кількість ракет. І сьогодні, 17 листопада, здійснив масовану атаку, використавши, зокрема, літаки Ту-160, чого не було дуже давно. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів речник Української добровольчої армії “Південь” Сергій Братчук.
Значна частина всієї використаної ворогом номенклатури ракет полетіла, за його словами, в західні області України. І там, і на півдні основною ціллю ворога була енергетична інфраструктура.
“Були “Калібри”, це можна сказати, з акваторії Чорного моря, ми говоримо про порт “Новоросійськ”, саме там базуються ракетоносії Чорноморського флоту Російської Федерації. Підлітали “тушки” також на пускові [рубежі] з ракетами Х-22. Наскільки мені відомо, ця номенклатура ракет не використовувалася, я сподіваюся. Також були ракети Х-31П, протирадіолокаційні, але, відповідно, я думаю, що використовувалися й ракети Х-101 або Х-555 — тобто традиційно те, що використовується ворогом. Хочу звернути увагу, що ворог саме з району Новоросійська здійснював бойові пуски, швидше за все, саме з підводних човнів”, — прокоментував гість ефіру.
Він наголосив, що Україна відбилася від атаки з максимальною ефективністю. Атака була терористичною за суттю, оскільки була спрямована проти мирного населення.
“Енергетична інфраструктура, мирне населення — терор. І знову-таки, привіт конспірологам, які розповідали про якісь домовленості української влади з цими нелюдями з московських бункерів про те, що не битимуть по енергетичній інфраструктурі”, — додав Братчук.
За словами гостя ефіру, хоча масована атака РФ знову спровокувала хвилю критики пересічних українців у бік переговорів канцлера ФРН Олафа Шольца з російським диктатором, необхідно віддати належне німецьким “ірискам”, як на півдні України називають зенітно-ракетні комплекси IRIS-T, які допомагали відбивати атаку.
“Велика вдячність нашим союзникам. Треба бути вдячними, треба бути об’єктивними. Але це ще раз наголошує, що з бункерними домовлятися нема про що, що мир через силу — це те, що працює. І, відповідно, нам потрібні системи протиповітряної оборони. Ця ситуація наголошує, що це дуже важливо і для півдня нашої країни, і для центру, для всіх регіонів, щоб, наприклад, наші Карпатські гори не ловили безпілотники всіма своїми потужними грудьми”, — сказав Сергій Братчук.
Читайте також: Близько 120 ракет і 90 дронів застосували російські терористи проти України, — Зеленський
Нагадаємо, сьогодні, 17 листопада, Україна відбивала масовану повітряну атаку РФ, метою якої була енергосистема.
Читайте також: Повітряна атака Росії — відповідь Путіна на спроби діалогу, — Сибіга