Військово-промисловий комплекс Росії не встигає виробляти необхідну артилерію і боєприпаси, тому Москва змушена звертатися за допомогою до Пхеньяну, без якого боєприпаси в країни-агресора, ймовірно, вже закінчувалися б. Таку думку сьогодні, 16 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.
“Війна триває, і Росія зазнає досить серйозних втрат, які їй необхідно відшкодовувати, оскільки на сьогоднішні її військово-промисловий комплекс не встигає виконувати завдання з виробництва необхідної артилерії: втрати такі, що вони перевершують кількість вироблених артилерійських установок”, — сказав він.
У зв’язку з цим, як він зазначив, гостро стоїть питання про те, як компенсувати втрати, особливо з урахуванням активних наступальних дій Росії.
“Якщо ми візьмемо наступальну кампанію, яку спостерігаємо на сході, в Донецькій області, то вона триває з жовтня 2023 року. Відповідно, втрати досить високі як в особовому складі, так і в техніці. Це фіксує як офіційна статистика Генерального штабу Збройних сил України, так і дані, які наводять наші партнери. Усе це потребує відшкодування та компенсації”, — наголосив Мусієнко.
На його думку, без підтримки Північної Кореї (Корейської Народно-Демократичної Республіки, КНДР) у 2024 році в Росії вже закінчувалися б боєприпаси.
“Вона б не могла вести бойові дії та підтримувати їх на тому рівні інтенсивності, який фактично є бажаним для російських військ. Не могла б підтримувати наступальні дії власної піхоти, такі доволі часті штурми, які ми спостерігаємо, тому що було б недостатньо. Тому необхідно отримувати снаряди та міни з Північної Кореї, а тепер уже і Koksan”, – акцентував гість ефіру.
Мусієнко також додав, що самохідні артилерійські установки (САУ) Koksan (“Коксан”) — це терористична зброя, яка вирізняється низькою точністю і призначена для ударів по площах.
“Я підозрюю, що Росії необхідні ці артилерійські установки, щоб не використовувати КАБи й авіабомби по певних населених пунктах, де може дістати така артилерійська установка. Єдина мета — терор проти цивільного населення. Інших способів застосування саме цієї артилерійської установки важко знайти. Вона досить неефективна проти техніки, яка може рухатися”, — підсумував Олександр Мусієнко.
Читайте також: Північнокорейські гаубиці з’явилися у РФ — перші кадри та коментарі експертів (ВІДЕО)
Як повідомлялося, КНДР передала Росії свої артилерійські системи Koksan. У соцмережах з’явилося фото перевезення як мінімум однієї установки залізницею.