Увійшовши в переговорний трек, який буде ініційований новообраним президентом США Дональдом Трампом, Російська Федерація буде “видавлювати” для себе якісь плюшки, наприклад, зняття санкцій. Таке припущення в ефірі телеканалу FREEДOM висловив політолог, керівник Центру аналізу та стратегій Ігор Чаленко.
За його словами, наразі багато закордонних ЗМІ висувають припущення, що після інавгурації Дональда Трампа, яка запланована на 20 січня 2025 року, допомога Україні з боку США повністю припиниться. Однак усе залежатиме від того, яке рішення в цьому питанні ухвалить Трамп.
“Насправді ніхто не проводить “червоних ліній” саме 20 січня. Це має бути окреме розпорядження вже 47-го президента Трампа після інавгурації, щоб зупинити логістику. Попри вказівки Байдена, щоб уся допомога, яка призначається Україні, всі ці мільярди доларів, були освоєні та вчасно доставлені, потрібно розуміти, що через практичні складнощі частина виділеної ще за Байдена допомоги Україні все одно залишиться, грубо кажучи, “за вододілом” 20 січня. І тут питання безпосередньо до Трампа — чи буде він ініціювати справді свою подальшу політику, виходячи з принципу “мир через силу”, чи все-таки коригуватиме відповідні принципи. Проте у Трампа буде спроба організувати припинення вогню”, — розповів політолог.
Він додав: найімовірніше, Російська Федерація використовуватиме цю ситуацію на свою користь.
“Не думаю, що війна дійсно буде закінчена. У мене є підозра та припущення, що Російська Федерація спробує банально обдурити Трампа. І увійшовши в такий переговорний трек, “видавлювати” якісь для себе плюшки, наприклад, зняття санкцій. Але це ж не означає, що в певний момент Трамп все не зрозуміє”, — зазначив гість ефіру.
Водночас він вважає, що питання про допомогу Україні рано чи пізно все одно постане на порядку денному у президента США.
“Цілком очевидно, що десь із другого кварталу 2025 року ми цілком можемо очікувати якихось нових рішень від Конгресу США і від безпосередньо нового президента Трампа. Оскільки якихось зрушень з боку РФ щодо мирного треку поки не спостерігається”, — підсумував Ігор Чаленко.
Читайте також: “Унікальний момент у геополітиці”: чого очікувати Україні в період зміни влади в США (ВІДЕО)