Як Кремль знаходить нових рекрутів: про роль грошей і буденність війни розповів журналіст

Красна площа в Москві, Росія. Фото: gettyimages.com

У Росії, як і раніше, є громадяни, яких можна мотивувати йти на війну фінансовими стимулами. Невипадково в регіонах виплати рекрутам продовжують зростати. Крім того, факт, що війна триває вже третій рік, теж відіграє свою роль: вона стає частиною повсякденного життя і вибору людини. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський журналіст Олексій Левченко.

“На жаль, такі люди, яких ще можна переконати йти на війну грошима, є, і в Кремля поки що знаходяться ресурси, щоб знаходити їх. Звісно, їх не стає значно більше, тому й існують усі ці перегони з виплатами, які показують нам, що люди абсолютно не рвуться йти на фронт, не рвуться записуватися добровольцями чи контрактниками”, — сказав він.

Так, журналіст розповів, що, наприклад, у Курганській області — абсолютно злиденному регіоні — російському рекруту пропонують 1,7 млн рублів за підписання контракту з Міноборони Росії.

“Або в республіках Кавказу: Кабардино-Балкарії, Карачаєво-Черкесії — теж абсолютно злиденних регіонах, де найнижчі зарплати в Росії, доходи на душу населення — платять по 1,5 мільйона. Або Бєлгородська область — регіон, який перебуває у важкому стані, сильно постраждав від війни, зараз у них найбільша виплата в країні — 2,6 мільйона рублів”, — зазначив Левченко.

Але, з іншого боку, за його словами, на користь Кремля грає саме деяка буденність війни для населення.

“Війна йде третій рік. Люди звикають до цієї ситуації та починають сприймати її як норму, хоча очевидно, що війна сама по собі нормою бути не може. Але це дозволяє Кремлю знаходити нові ресурси. Як правило, якщо подивитися на зріз тих, кого вербують добровольцями, 80% тих, хто йде на війну, — це люди без вищої освіти. Тобто це люди, які, найімовірніше, не дуже успішно відбулися у звичайному цивільному житті та йдуть, знаєте, навмання, за великими виплатами, не дуже розуміючи, куди”, — підсумував Олексій Левченко.

Читайте також: У Росії збільшуються виплати військовим, але не соціальні витрати — аналіз Бланта

Нагадаємо, губернатори в Росії зобов’язані забезпечити план вербування. Звідси й рекордні виплати за укладення контрактів з Міністерством оборони, пояснюють експерти. За “недобір” можна потрапити в опалу і позбутися посади. А людей потрібно все більше. Так, у виданні The Wall Street Journal порахували: щодня вербуючи близько тисячі осіб, армія Росії втрачає більше вбитими й пораненими.

Прямий ефір