Росія опинилася серед найнеуспішніших країн щодо монетарної політики, — Левченко

Ілюстрація: news.dialog.ua

Економічна ситуація в Росії погіршується через зростання військових витрат, ставлячи країну в один ряд із Туреччиною, Венесуелою та Іраном — державами, які стикаються із серйозними економічними проблемами, насамперед пов’язаними з високою інфляцією. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів російський журналіст Олексій Левченко.

“Макроекономічні параметри бюджету і раніше не особливо аналізувалися людьми, якщо говорити про базову частину електорату, базову частину населення. Ніхто ніколи не аналізує, скільки відсотків бюджету і куди спрямовується. Це питання для економістів, фахівців, журналістів — вузького кола”, — сказав він.

Однак, як він зазначив, навіть якщо населення Росії не звертає уваги на те, куди спрямовуються бюджетні кошти, вони неминуче відчують це на собі.

“Насамперед вони відчують це у вигляді таких економічних ефектів, як різке зростання цін та інфляція, яку російська влада вже досить погано контролює. Ключова ставка Центрального банку зараз становить 21%, це означає, що Росія увійшла до клубу найнеуспішніших країн з погляду монетарної політики. Такі країни, як Туреччина, Венесуела та Іран, мають аналогічно високі ставки. Усі ці країни стикаються з серйозними економічними проблемами, насамперед з інфляцією та зростанням цін. Саме це відчуватимуть росіяни, зокрема через роздуті військові витрати”, — наголосив Олексій Левченко.

Читайте також: Кремль спускає все більше грошей на війну проти України — до чого це вже привело економіку РФ, розповіли експерти

Раніше повідомлялося, що покупці у російських магазинах скаржаться на космічні ціни. Вартість продуктів зростає чи не щотижня. Так, Росія вже почала імпортувати вершкове масло з Об’єднаних Арабських Еміратів та Туреччини, щоб стримати зростання цін.

Читайте також: Вершкове масло — нова ікра: проблеми з продуктом у РФ пояснив економіст

Прямий ефір