“Молнія-1” — найпримітивніший: про особливості нових російських дронів розповів авіаексперт 

Російський безпілотник “Гербера”. Фото: Х/Couirer

Росія дуже швидко вдосконалює всі види зброї, які здатні вбивати, зокрема цивільне населення України. Так, уже відомо про п’ять типів бойових частин, які встановлюються на БпЛА типу “Шахед”. Новим безпілотником “Молнія-1” окупанти вдарили по Харкову. Але цей дрон можна назвати “лауреатом конкурсу” на найпримітивніший безпілотник. Таку думку озвучив авіаційний експерт, провідний науковий співробітник Державного музею авіації ім. Антонова Валерій Романенко в ефірі телеканалу FREEДОМ.

“Молнія-1″, хочу одразу сказати, це БпЛА — лауреат конкурсу на найгірший і найпримітивніший безпілотник. Навіть при влучанні у будівлю, він не здатний пробити стінку, він може завдати шкоди тільки, якщо потрапив у вікно. Це безпілотник, який складається з двох, скажімо так, дюралюмінієвих труб і пінопластових крил. Ну, і кілька шматочків фанери”, — зазначив Романенко. 

За його словами, управління у цього безпілотника, як у FPV-дрона, а максимальна дальність — 30 кілометрів.

“Але за 30 км він упаде не прицільно. На лінії фронту він небезпечний насамперед для військ. Для бойових дій у нього найбільш ефективна дальність — приблизно до 7-8 км, максимально — 10 км. Слава богу, наші прифронтові міста розташовані далі, і для них масове застосування “Молній” не становить загрози”, — сказав авіаексперт. 

В іншому, вважає Романенко, Росія дуже швидко вдосконалює всі види зброї, здатні вбивати, особливо цивільне населення України. 

“Постійно відбувається вдосконалення “Шахедів”. Встановлено вже п’ять типів бойових частин, якими обладнують “Шахеди”. Деякі з видів, якщо зняти з них бойову частину, здатні пролетіти тим самим маршрутом (що й звичайний “Шахед”, — ред.), і подивитися, як наша ППО реагує на польоти дронів, визначити позиції зенітно-ракетних комплексів, а також позиції, де ми встановлюємо станції радіоелектронної боротьби, щоб ударні дрони ставали об’єктами, які втратили локацію. Тобто не тільки збивати їх фізично, а збивати їх з реального курсу так, щоб вони продовжували прямолінійний політ в нікуди. А потім десь падали в полях, у лісах, а не завдавали ударів по запрограмованих цілях”, — пояснив Романенко. 

У РФ з’являються все нові й нові типи дронів, які, в основному, спрямовані на знищення української бойової техніки, доповнив гість ефіру. 

Також, за його словами, зараз країна-агресор також особливу увагу приділяє розробці фальшивих цілей. 

“Особливу увагу Росія приділяє зараз фальшивим цілям. При запуску “Шахедів”, якщо відбувається запуск 100 дронів, то з них приблизно 50 — це фальшиві цілі типу “Гербер” і “Пародій”. Це безпілотники, єдине призначення яких — відволікати увагу протиповітряної оборони. Вони не несуть бойової частини, вони мають спеціальне обладнання для того, щоб від них було точне відбиття радіолокаційного сигналу, приблизно такого ж рівня, як і від “Шахедів”, — пояснив Романенко. 

Але, каже експерт, методи боротьби, виявлення і супроводу цих безпілотників також удосконалюються. 

“Плюс розробляються методи того, як можна одразу відрізняти фальш-цілі від реальних “Шахедів” із бойовою частиною. Якщо добре подивитися на “Пародії” і “Гербери”, то вони явно не дотягують за швидкістю до “Шахедів”. І методом селекції повітряних цілей можна буде не звертати на них уваги. Я думаю, що найближчим часом деякі тактичні прийоми буде реалізовано, і всі фальш-цілі будуть, загалом, відлітати в нікуди. Будуть локаційно втраченими”, — резюмував гість ефіру. 

Читайте також: Росія атакувала Харків новим безпілотником: про особливості “Молнії” розповів військовий оглядач

Раніше повідомлялося, що виробництво дронів-камікадзе типу “Шахед” у Росії суттєво зросло протягом останнього року.

Прямий ефір