У Сенаті США немає стійкої трампістської більшості — розбір Божка

Виступ президента Зеленського в Конгресі США. Фото: president.gov.ua

У той час як у Палаті представників Конгресу США близько третини фракції Республіканської партії відносять до трампістів, у верхній палаті американського парламенту лише окремі сенатори мають активну взаємодію з трампістськими колами та солідаризуються з ними. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

Він звертає увагу, що саме через Сенат проходитимуть багато кадрових питань, і запропоновані новообраним президентом США Дональдом Трампом кандидатури не завжди зможуть знайти підтримку навіть сенаторів-республіканців.

“У Сенаті немає стійкої трампістської більшості. І необхідність єднання навколо позиції президента, навколо позиції Трампа, для Республіканської партії загалом уже відпала. Там все ще зберігається ця фракційність, коли частина партії однозначно ставить на Трампа і на повну підтримку його дій, а частина партії солідаризується з ним тільки з якихось ідеологічно значущих питань. Таких як, наприклад, протидія ліберальним політикам у сфері ідентичності, протидія нелегальній міграції, питання дозволу американській нафтовій промисловості видобувати більше та продавати більше, та посилення ролі США у світовій енергетиці”, — коментує гість ефіру.

Божко нагадав, що у першу президентську каденцію Трампу не вдалося провести низку кадрових призначень. Зараз тими, хто має найменші шанси пройти через Сенат, політолог називає кандидата на посаду генерального прокурора США Метта Гетца та кандидатку на посаду директора Національної розвідки Тулсі Габбард.

“Це єдині дві кандидатури, які з великою ймовірністю не проходять Сенат, тому що республіканці не мають певної лояльності до цих фігур у цілому. Тобто, зрозуміло, вони подобаються трампістам, але трампістів у Сенаті не так багато. І в іншої частини партії залишається величезний вплив, зокрема кадровий, інституційний, фінансовий. Так, це знову ж таки зв’язок з різними групами впливу. І спроба Трампа так просто поставити скрізь своїх людей, я не думаю, що вона розглядається ним як однозначно успішний сценарій. Трамп чудово розуміє розклад справ у Сенаті… Тому в даному випадку я не думаю, що необхідно побоюватися саме цих призначень, тому що все зокрема вирішується американськими політичними елітами, які ніколи не були персоналізовані в особі президента”, — сказав Ярослав Божко.

Читайте також: Китаю, Ірану та РФ потрібно побоюватися: перші призначення Трампа оцінив Рейтерович

Нагадаємо, новообраний президент США Дональд Трамп оголосив кандидатури на ключові посади.

Читайте також: У Сенаті визначився лідер, а в Палаті представників республіканці отримали більшість

Прямий ефір