“З ним працювати дуже складно”: склад президентської команди Трампа оцінив Дубовик

Володимир Дубовик. Фото: postimees.ee

Новообраний президент США Дональд Трамп за останній тиждень анонсував низку кадрових призначень. Що відомо про членів команди нового президента та про принципи кадрової політики Трампа, в ефірі телеканалу FREEДОМ розповів директор Центру міжнародних досліджень Володимир Дубовик.

На думку експерта, загальною тенденцією в перших призначеннях Трампа є критерії особистої відданості та вірності новообраному президенту, а також досить високий темп ухвалення рішень.

“Спочатку людей відбирають, потім їм телефонують, запрошують на інтерв’ю з Трампом. Після цього їх перевіряють, чи немає за ними чогось, що могло б кинути тінь на цих кандидатів. Усе це зробити за один тиждень — це дуже швидко. Головні критерії тут, без сумніву — це просто вірність і лояльність самому Трампу, шанобливе ставлення, визнання його пріоритету всіма тими людьми, які зараз призначаються. Зараз уже багато хто обговорює питання про те, наскільки самостійними вони будуть в ухваленні рішень і розробці політики. Чи вони все-таки повинні будуть постійно озиратися на главу Білого дому. Швидше за все, друге”, — зауважив Дубовик.

Зокрема, Трамп анонсував призначення на посаду державного секретаря США — сенатора від штату Флорида Марко Рубіо, а на посаду помічника президента США з національної безпеки — конгресмена від штату Флорида Майкла Волтца.

“Сенатор Марко Рубіо на посаду державного секретаря — людина, яка послідовно протягом багатьох років говорила про російську загрозу, про Росію як про проблему, як про виклик для Америки та підтримувала Україну. Останнім часом він підтримує Україну не так активно, бо змінилася позиція Трампа. Майкл Волтц, який буде помічником президента з національної безпеки — це ключова фігура, роль керівника Ради національної безпеки дуже важлива. Це людина, яка дуже близька до президента. Що стосується Волтца, ми знаходимо його цитати, які підтверджують підтримку України, але є й сумніви щодо системної масштабної допомоги. Але це людина, яка налаштована в “яструбиний” спосіб відстоювати американські інтереси”, — зазначив міжнародник.

Несподіваним для політикуму виявилося анонсування призначення на посаду міністра оборони США ведучого телеканалу Fox News Піта Хегсета.

“Найнесподіваніше — це майбутнє призначення міністром оборони Піта Хегсета. Ця людина мало відома і не має особливого досвіду участі в державних органах влади. Ось тут дійсно без сумніву головний принцип — це лояльність до Трампа, оскільки Хегсет неодноразово захищав Трампа, брав у нього інтерв’ю, добре з ним знайомий. Він дослужився до звання майора американської Національної гвардії свого часу. Подивимося, чи зможе він впоратися з керівництвом таким величезним відомством, як Пентагон”, — зауважив експерт.

Дубовик також прокоментував можливе призначення бізнесменів Ілона Маска і Вівека Рамасвамі в Департамент ефективності уряду США, який планує створити Трамп.

“Маск — фігура зараз важлива, ключова в оточенні Трампа, і це, скоріше, мінус для нас. Маск якраз стоїть на позиціях того, що Україну потрібно змушувати до укладення мирної угоди, по суті, на російських умовах. Трамп обіцяв скоротити кількість чиновників і закрити якісь міністерства та відомства. Водночас він створює нове відомство. Подивимося, чи буде це повноцінне міністерство, чи це буде такий собі офіс, у якому будуть Маск і Рамасвамі та їхні помічники, і вони проводитимуть певний аналіз того, що потрібно реформувати всередині президентської адміністрації”, — зазначив міжнародник.

За словами гостя ефіру, кадрова політика Трампа, виходячи з досвіду його першого президентства, може відрізнятися досить високою непередбачуваністю.

“Із Трампом працювати дуже складно. Його популярним в Америці зробило реаліті-шоу The Apprentice (“Учень”), де він людям говорив: “Я тебе відбираю” або “Я тебе звільняю”. Так він часто підходить і до кадрових питань. Трамп також був відомий тим, що попередні чотири роки президентства писав у Twitter (нині Х), наприклад, яку чудову людину ми беремо в адміністрацію, це геніальний співробітник, він буде чудово працювати на нас. Минало кілька місяців, і ця людина залишала адміністрацію, і Трамп писав, що він узагалі не знав, що це за людина. Перший помічник із національної безпеки Майкл Флінн взагалі кілька десятків днів пробув на цій посаді”, — зазначив Дубовик.

Читайте також: Пропонована адміністрація Трампа радше схильна до продовження допомоги Україні — прогноз Філіпенко

Як повідомлялося раніше, Трамп оголосив кандидатури на ключові пости: главу Пентагона, Держдепу і представника США в ООН.

Прямий ефір