Південна Корея справді розуміє потенційну загрозу, яку несуть північнокорейські солдати, які беруть участь у війні Росії проти України. Водночас Сеул не поспішає надавати допомогу Києву, і на це є кілька причин. Про це сьогодні, 14 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав політтехнолог Олег Постернак.
За його словами, той бойовий досвід, який північнокорейські солдати отримають у війні Росії проти України, може бути використаний проти Південної Кореї.
“Звичайно, аналіз цього бойового досвіду автоматично проєктується в перспективу розгерметизації Корейської війни. Але Південна Корея не спонукається на активніші дії, наприклад, у підтримці України, зняття попереднього обмеження на постачання летальної зброї для України тощо. Причин кілька. По-перше, у парламенті опозиція південнокорейському президенту, який міг би бути прихильником цієї ідеї, виступає категорично проти зняття заборони надання Україні летальної зброї. Мало того, ця ідея не є популярною серед південнокорейського населення. Лише 17% південнокорейців виступають за допомогу Україні. І третій момент: Південна Корея чекає, скажімо так, політики нової адміністрації Трампа та сигналів, якою буде її позиція щодо російсько-української війни, а конкретніше, у чому буде суть мирних ініціатив Трампа”, — пояснив Постернак.
Він припустив, що у перспективі Південна Корея теоретично може змінити свою думку.
“Звичайно, вкрай важливо було б відкрити постачання з боку Південної Кореї щодо боєприпасів, можливо, щодо ракет. Поки що це бачиться вкрай проблемним варіантом через наведені вище причини — електоральну, політичну, геополітичну та орієнтованість на синхронізацію курсу зі Сполученими Штатами Америки. Поки не буде ясності з боку Трампа, його поведінкової лінії щодо російсько-української війни, говорити про те, що Південна Корея може змінити свою думку щодо експорту озброєння в Україну, неможливо. Хоча такі надії були, коли восени з’явилася перша інформація про залучення північнокорейських військ на фронти російсько-української війни”, — висловив думку політтехнолог.