Депутати Європарламенту вимагають більш цілеспрямованих санкцій ЄС проти тіньового флоту Росії, який є ключовим фінансовим джерелом для підтримки війни проти України. Про це повідомляє FREEДОМ із посиланням на пресслужбу Європарламенту.
Депутати наголошують, що Росія використовує старі танкери, часто не застраховані та з власником, якого складно визначити, для експорту сирої нафти та нафтопродуктів за кордон, наперекір санкціям ЄС, G7 та іншим міжнародним обмеженням.
“Ці дії також викликають побоювання щодо ризику екологічних катастроф, включно із серйозними розливами нафти. У межах систематичних зусиль із підриву обмежувальних заходів ЄС тіньовий флот є ключовим фінансовим рятувальним кругом для Росії в її незаконній і невиправданій агресивній війні проти України”, — йдеться в інформації.
У резолюції, ухваленій у четвер, 14 листопада, Європейський парламент закликає до більш цілеспрямованих заходів проти цих суден у наступних пакетах санкцій ЄС, включно з усіма окремими суднами, а також їхніми власниками, операторами, менеджерами, рахунками, банками та страховими компаніями.
Депутати також вимагають систематичного застосування санкцій до суден, що проходять через води ЄС без страховки. Вони закликають країни Євросоюзу посилити свої можливості спостереження, особливо безпілотний і супутниковий моніторинг, і проводити цільові інспекції на морі.
Депутати Європарламенту хочуть, щоб держави-члени ЄС визначили порти, здатні приймати судна під санкціями, що перевозять сиру нафту і скраплений природний газ (СПГ), і вилучати незаконні вантажі без компенсації.
Резолюція закликає країни G7:
- краще забезпечувати дотримання цінової межі, встановленої для російської нафти, видобутої в морі;
- істотно знизити цінову межу на нафту;
- припинити лазівки, які Росія використовує для перепакування та продажу своєї нафти й нафтопродуктів за ринковими цінами.
Депутати Європарламенту також закликали держави-члени ЄС заборонити весь імпорт російського викопного палива, включно з СПГ. Беручи до уваги, що санкції можуть все одно порушуватися доти, доки країни Євросоюзу взагалі купують російський газ.
На думку депутатів, ЄС має серйозно переглянути свою двосторонню співпрацю з третіми країнами, які допомагають Російській Федерації обходити чинні обмежувальні заходи, якщо дипломатичні зусилля виявляться марними.
Читайте також: Обхід санкцій для російської нафти: що може змінити ситуацію, розповів Бураковський
Нагадаємо, у Брюсселі анонсували новий, 15-й пакет санкцій проти Росії. Верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель визнав, що Москві вдається адаптуватися до раніше введених проти неї обмежень. Тому в цей пакет санкцій буде включено зокрема боротьбу з обходом санкцій.