У повоєнний час завдяки своєму унікальному бойовому досвіду Україна може стати донором безпеки для Європейського континенту. Такою думкою в ефірі телеканалу FREEДОМ поділилася членкиня української делегації в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), депутатка Верховної Ради Євгенія Кравчук.
Депутатка нагадала, що один із пунктів плану перемоги України — безпековий, який розрахований на повоєнний час і передбачає в разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, дислокованих у Європі, українськими підрозділами. Це, на думку Кравчук, може бути цікаво, зокрема, новообраному лідеру Америки Дональду Трампу.
“Усі п’ять пунктів [плану перемоги] публічно відомі. І там є ті речі, про які говорив сам Трамп ще коли був президентом (2017-2021 рр., — ред.). Сполучені Штати, на його думку, мають бути менш присутніми у форматі boots on the ground в Європі та постійно її захищати”, — зазначила Кравчук.
Трамп, за її словами, неодноразово говорив, що Америка має менше займатися Європою.
“І, власне, якраз Україна може бути цим донором безпеки на Європейському континенті”, — наголосила депутатка.
Українська армія пройшла серйозні бої, має колосальний досвід, якого немає у більшості держав-членів НАТО, доповнила вона.
“Наші військові вміють користуватися тепер найрізноманітнішою зброєю, від американської до французької, німецької тощо. Крім того, кількість наших військових набагато більша, ніж у будь-якій із країн НАТО”, — сказала гостя ефіру.
Як приклад вона навела Німеччину, чисельність армії якої — близько 190 тис. осіб на країну, яка набагато більша за населенням, ніж Україна.
Вона також акцентувала, що йдеться про повоєнний час, оскільки зараз армія України стоїть на захисті своєї держави.
“Це може бути цікаво самій Україні, тому що в нас після війни буде дуже велика кількість людей, які освоїли військову справу і, можливо, не захочуть повертатися до звичайного цивільного життя. Тому Україна може виступати як донор безпеки, як країна, яка додає щось своє в європейську безпеку”, — резюмувала Євгенія Кравчук.
Читайте також: Трампа зацікавили пункти плану перемоги України: що це означає, проаналізував політолог
Раніше голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко висловив думку, що після інавгурації Дональд Трамп відновить більш прагматичний підхід у зовнішній політиці США.