Договір між Північною Кореєю та Росією грає на руку Китаю — розбір Жовтенка

Прапор Китаю. Фото: gettyimages.com

Посилення співпраці між Північною Кореєю та Російською Федерацією грає на руку регіональній геополітичній стратегії Китаю. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив експерт з міжнародної безпеки фонду “Демократичні ініціативи” ім. Ілька Кучеріва Тарас Жовтенко.

На думку експерта, договір про двосторонню співпрацю між Північною Кореєю та Російською Федерацією — це спроба застрахувати обидві сторони від введення додаткових санкцій або від якихось рішучіших кроків з боку міжнародної спільноти, які могли б або вплинути на цю співпрацю, або якимось чином її обмежити.

“Сама наявність цього договору складена в такій формі, яка дійсно з погляду сухої теорії міжнародного права абсолютно нічому не суперечить. Це якраз в інтересах Китайської Народної Республіки, тому що ми всі прекрасно розуміємо — посилення співробітництва між Північною Кореєю та Російською Федерацією точно грає на руку регіональній геополітичній стратегії Китаю. І Китай для того, щоб ця співпраця розвивалася, по-перше, без будь-яких перешкод з боку міжнародної спільноти, а по-друге, для того, щоб у міжнародної спільноти не було якихось додаткових претензій до того самого Китаю, що він не присікає ось цієї кооперації між Москвою та Пхеньяном, яка якби не було цього двостороннього договору, то точно була б кричущим порушенням усього, що тільки можна собі уявити з погляду міжнародного права”, — сказав Жовтенко.

Він наголосив, що Китай прекрасно розуміє — без цього договору в Пекін летіли б закиди в тому, що країна, яка ратує за регіональну та глобальну стабільність, позиціює себе як стабілізатор абсолютно різних розбіжностей й конфліктних ситуацій, допускає у себе в регіоні настільки відкрите, кричуще порушення.

“Тому Китаю насправді дуже вигідний цей договір як форма легітимізації військового співробітництва між Північною Кореєю і Російською Федерацією. Таким чином Китай сам себе теж застрахував від додаткових закидів й від закликів з боку міжнародної спільноти якимось чином вплинути на ситуацію. Грубо кажучи, зараз Китаю нічого закинути в тому сенсі, що він має вплинути або на Північну Корею, або на Росію, або на обидві сторони для того, щоб цю співпрацю припинити. І ось у заяві представника китайського МЗС ми якраз це все і почули, тобто вони “танцюють” саме від цього двостороннього договору, від його легітимності з погляду міжнародного права та від того, що обидві його сторони — це нібито суверенні держави, які від Китаю абсолютно ніяк не залежать. І тому Китай, ну навіть якби дуже хотів, то в нього немає ніяких важелів впливу на цю ситуацію загалом й на кожну зі сторін окремо”, — пояснив Жовтенко.

Читайте також: Москва за допомогою пакту з Північною Кореєю імітує законність своїх злочинів, — Жовтенко

Раніше політолог Володимир Фесенко висловив думку, що через Росію може бути оформлений новий пакт найагресивніших режимів у сучасному світі.

Прямий ефір