Союзники України наполягають на посиленні військової допомоги до інавгурації Трампа — подробиці (ВІДЕО)

Ілюстративне фото: idemocracy.world

Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер наполягатиме на тому, щоб президент США Джо Байден виділив Україні допомогу в розмірі 20 мільярдів доларів до інавгурації Дональда Трампа, пише The Telegraph. Стармер розраховує провести переговори з Байденом на полях саміту “Великої двадцятки” (G20) у Бразилії 18-19 листопада, інформує FREEДОМ.

Залишити політику осторонь і посилити підтримку української армії закликала союзників міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок. За її словами, Путін давно чекав перехідного періоду в США, поки обраний президент ще не вступив на посаду, а позиції нинішнього слабшають. 

“Ми не повинні ставити нашу політику в залежність від результату виборів, але ми повинні продовжувати інвестувати в наш власний самозахист, підтримуючи Україну. Ми повинні інвестувати в наш власний самозахист за допомогою нашої політики безпеки і оборони. І, звісно, це працюватиме найкраще, якщо ми зможемо зробити це разом, як ми робили досі в рамках НАТО, з нашими трансатлантичними друзями, особливо з американцями”, — наголосила міністерка закордонних справ Німеччини.

Лондон планує провести переговори з Вашингтоном про збільшення військової допомоги Україні, і про необхідність надати Києву дозвіл бити західною далекобійною зброєю по цілях на території Росії. Прем’єр-міністр Кір Стармер має намір обговорити це з Джо Байденом, адже повноваження чинного президента США закінчаться більш ніж через два місяці.  

Війна Росії проти України стала головною темою переговорів прем’єр-міністра Британії та президента Франції. Зустріч пройшла тет-а-тет — без участі делегацій. Як пише The Telegraph, Кір Стармер і Еммануель Макрон обговорили можливість зміни позиції США в питанні застосування Storm Shadow. 

“Я завжди говорив, що ми будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно, і ми дотримуємося цього. Я також говорив, що в низці випадків нам потрібно поставити Україну в найкраще становище. Це була моя постійна теза протягом чотирьох місяців, відколи я став прем’єр-міністром, у всіх обговореннях і дискусіях, які я вів”, — зазначив прем’єр-міністр Британії.

Після зустрічі з генеральним секретарем НАТО президент Франції заявив, що подальша підтримка України є пріоритетом, і жодних рішень щодо України не має ухвалюватися без України. 

“Для безпеки наших громадян потрібна сильна Україна, сильна Європа і сильний Альянс. Ми продовжимо закликати НАТО і союзників надавати всю необхідну підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно. Це єдиний шлях до переговорів. І хочу чітко підкреслити, що нічого не повинно вирішуватися про Україну без українців, і про Європу — без європейців. Європа довгий час уникала брати на себе відповідальність за свою безпеку”, — акцентував Макрон. 

Те, якими будуть перші дії новообраного президента США Дональда Трампа щодо війни Росії проти України — залишається предметом дискусій. 

“Я не думаю, що Європа, включно з Великою Британією, може самостійно зробити достатньо, щоб забезпечити Україні безпеку і утримати Росію або від продовження конфлікту на цьому етапі, або від повернення в майбутньому. Я не думаю, що Україна може розраховувати на справжню безпеку без американських гарантій — або через НАТО, або з прямими гарантіями сам на сам від президента Трампа. Питання в тому, чого Трамп хотів би в рамках цього”, — зазначила генеральна директорка Королівського інституту міжнародних відносин Бронвін Меддокс.

Тим часом позиції європейських партнерів Києва залишаються незмінними. Колишня прем’єр-міністерка Естонії, а нині кандидатка на посаду верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас заявила, що пріоритетами Євросоюзу залишаються війна Росії проти України і конфлікт на Близькому Сході.

“Усі хочуть миру, але є різниця між миром і “миром”. Ми хочемо стійкого миру, тому що якщо ми просто поступимося агресору і скажемо, гаразд, беріть те, що хочете, то всі агресори або потенційні агресори по всьому світу дізнаються, що це окупається. Ви йдете на території сусідів, вбиваєте людей, вбиваєте своїх власних людей, а потім йдете з чимось більшим, ніж у вас було раніше. Ось чому ми говоримо, що ми повинні підтримати Україну, а не поступатися Росії”, — наголосила Каллас.

Збільшити допомогу Україні закликав чинний глава європейської дипломатії Жозеп Боррель. За його словами, не може бути ситуації, коли американці діють, а європейці лише реагують, тому Європа має взяти на себе відповідальність і запевнити Київ, що підтримка триватиме. 

Читайте також: Як Трамп може вплинути на Путіна для завершення війни РФ проти України — думки експертів і глядачів FREEДOM

Прямий ефір