Чого очікувати Україні від Трампа — аналіз Поповича

Дональд Трамп. Фото: gettyimages.com

Наразі жодних конкретних заяв від Дональда Трампа щодо закінчення війни Росії проти України не звучало. Усі сценарії, які є зі ЗМІ, лунають із групи радників новообраного президента, а не від нього самого. Ймовірно, Трамп вивчає реакцію й України, і Росії, і європейських союзників на різні варіанти розвитку подій. Таку думку сьогодні, 13 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив експерт Українського інституту майбутнього Ігор Попов.

За його словами, Трамп ніяк публічно не реагував на заяви Білого дому щодо допомоги Україні.

“Після заяви Білого дому про те, що вони виконають свої зобов’язання і військову допомогу на 6 млрд дол. буде надано, не було критичних зауважень ані від Трампа, ані від Венса. Тобто тут, схоже, є консенсус, і тому комунікація Зеленський — Трамп працює і в цьому випадку. А Трамп потім завжди може сказати: “Це було рішення Байдена, а ось з мого приходу все буде по-іншому”, — зауважив Попов.

Він вважає, що Росія не натхненна перемогою Трампа, розуміючи, що він демонструватиме сильну позицію.

“Трамп є майстром угод, це його стиль ще з бізнесу. Але от щоб брати участь в угодах, російські оглядачі та політики поки що не зовсім розуміють, як і російські політики не знають, як це буде. І тому тут є певний простір для маневру”, — пояснив експерт.

Попов звернув увагу, що підхід Трампа полягає в тому, щоб не виділяти безоплатну допомогу, а щоб за це платив хтось інший — Європа, заморожені російські активи.

“Досить оригінальна ідея — включити в пакет мирних домовленостей додатковий податок на російські енергоносії, і цей податок буде йти на відновлення України. А за частину цих грошей Україна може зміцнювати свої Збройні сили. Тобто ця схема теж була б доволі робочою, і Трамп доволі впевнено продав би це своїм виборцям. Тому щодо багатьох нюансів уже тривають кулуарні переговори”, — розповів він.

Також експерт висловив думку, що Трамп пропонуватиме Росії “батіг і пряник”.

“З одного боку, за ідеєю Росії пропонуватимуть якісь “морквини” у вигляді часткового зняття санкцій, насамперед фінансових, технологічних, можливо, ще якісь геополітичні поступки. У вигляді погрози будуть застосовуватися, якщо Росія не сприйме план Трампа, тоді Україна отримає додаткове озброєння, додаткову допомогу. В цьому діапазоні, за ідеєю, і буде працювати Трамп і його перемовники щодо Кремля”, — констатував Попов.

Читайте також: Трампа зацікавили пункти плану перемоги України: що це означає, проаналізував політолог

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп визначився з кандидатурою наступного директора Центрального розвідувального управління.

Прямий ефір