В Ізраїлю та Сполучених Штатів Америки — єдина позиція щодо загрози, яка походить від Ірану. Про це заявив прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньягу, інформує FREEДОМ.
Глава уряду Ізраїлю зазначив, що вже тричі спілкувався з Дональдом Трампом після його перемоги на виборах президента США
“Переговори спрямовані на подальше зміцнення міцного союзу між Ізраїлем та США. Ми розглядаємо іранську загрозу у всіх її складових та небезпеку, що виходить від неї. Ми також бачимо величезні можливості, що відкриваються перед Ізраїлем у царині миру та його розширення, а також в інших галузях”, — сказав Нетаньягу.
Прем’єр-міністр Ізраїлю одним із перших світових лідерів привітав Дональда Трампа з перемогою на президентських виборах.
Як пише The Guardian, глава ізраїльського уряду та Дональд Трамп почали активну роботу зі зміцнення двостороннього партнерства США та Ізраїлю. За інформацією британських журналістів, нова адміністрація Білого дому посилить підтримку дій Ізраїлю проти іранських проксі на Близькому Сході. Трамп прямо заявив — у тому, що стосується Ірану, Нетаньягу має право робити все, що хоче.
“Я думаю, що він буде робити те, що хоче. І я думаю, що він має це робити. Ви знаєте, Байден давав йому дуже погані інструкції “нічого не робити”. А Ізраїль був у великій небезпеці. Зараз вони перебувають у набагато меншій небезпеці, ніж місяць тому”, — сказав новообраний президент США.
Як повідомили журналісти The Wall Street Journal, Трамп готується посилити тиск на Іран. Йдеться, насамперед, про різке посилення санкційної політики.
“Трамп планує відновити “максимальний тиск” на Іран з метою змусити його відмовитися від ядерних амбіцій й припинити фінансування груп, які США вважають терористичними”, — пише The Wall Street Journal.
За словами експертів, новообраний президент США рішуче налаштований обмежити доступ Ірану до нафтових доходів. Зокрема, він має намір запровадити санкції щодо іноземних портів і компаній, пов’язаних із перевалкою іранської нафти. Цей підхід нагадує стратегію, яку Трамп уже застосовував у свій перший президентський термін.
Востаннє Дональд Трамп й Біньямін Нетаньягу зустрічалися в липні 2024 року. Глава ізраїльського уряду висловив оптимізм щодо прогресу в досягненні угоди про припинення вогню в секторі Гази. А Дональд Трамп пообіцяв докласти всіх зусиль для встановлення миру на Близькому Сході.
“У нас завжди були прекрасні відносини. Вони ніколи не були поганими”, — сказав новообраний президент США в коментарі агентству АР.
8 травня 2018 року Трамп оголосив про вихід США з угоди щодо іранської ядерної програми. Він заявив, що Іран продовжує розробку ядерної зброї, тим самим порушуючи Спільний всеосяжний план дій, й оголосив про відновлення санкцій щодо Тегерана. За словами Трампа, це рішення було найкращим, що він зробив для Ізраїлю під час свого першого президентського терміну. Угоду щодо ядерної програми Ірану, або Спільний всеосяжний план дій, було укладено 2015 року за адміністрації Барака Обами. Крім Ірану та США, її підписали Велика Британія, Франція, Німеччина, ЄС, Росія та Китай.
Читайте також: Відносини Ірану та США при Трампі — чого очікують експерти (ВІДЕО)