На сьогодні Корейська народно-демократична республіка (КНДР, Північна Корея) — країна, яка десятиліттями перебуває в ізоляції та під санкціями. Про можливі механізми впливу на країну-ізгоя розповів в ефірі телеканалу FREEДOM сьогодні, 11 листопада, політолог-міжнародник, експерт Центру “Об’єднана Україна” Дмитро Левусь.
Як зазначив політолог, КНДР перебуває в міжнародній ізоляції буквально десятиліттями, це усвідомлена політика, вибудувана північнокорейським режимом. Тому методи традиційного дипломатичного впливу на Північну Корею практично вичерпані. На думку експерта, мають застосовуватися нестандартні методи.
“Ці дипломатичні методи мають бути не зовсім стандартними. Товариш Кім Чен Ин навчався у Швейцарії, напевно, не дуже багато змінилося для дітей північнокорейської еліти, які також десь у Швейцарії або в країнах Південно-Східної Азії навчаються. Там же відбуваються певні закупівлі, які їм потрібні та необхідні. Необхідно домовитися про запровадження персональних санкцій — це буде дієво, або точно буде неприємно”, — зазначив він.
Левусь упевнений, що окрім персональних санкцій на функціонерів КНДР, дієвими виявляться також посилення санкцій, накладених на країни, що надають їй підтримку, зокрема на Російську Федерацію.
“Коли в червні Путін поїхав до Північної Кореї, він тим самим уже зруйнував систему санкцій, запроваджених, до речі, ООН. Росія, зокрема, вводила ці санкції. Має бути посилення санкцій і тиску на Російську Федерацію, пов’язане саме з Північною Кореєю, адже РФ вже ратифікувала договір про стратегічне співробітництво з КНДР, і Путін його підписав. Тобто дипломатичний тиск не безпосередньо на КНДР, а ось на особисті моменти, на можливість надання Україні озброєнь і посилення санкційної політики щодо Росії за Північну Корею”, — вказав експерт.
Він вважає, що оскільки РФ відповідальна за розширення конфлікту внаслідок залучення до нього КНДР, розширення можливостей повинне з’явитися і в України.
“Вихід є. Те, про що говорить президент Зеленський постійно, те, про що говорить міністр закордонних справ Сибіга: мають уже працювати не дипломатичні методи, а розширення можливостей України у війні. У Росії можливості ці розширилися. Війна розширюється, втягується інший регіон. Отже, в України мають з’явитися інші можливості. Тобто масоване надання західної далекобійної зброї та можливість застосування її по території РФ. Тоді наступного разу Росія задумається”, — сказав Левусь.
Експерт-міжнародник також прокоментував можливість вплинути на КНДР новообраного президента США Дональда Трампа.
“Знаючи, як Дональд Трамп вибудовує політику, все-таки від початку буде спроба особистого контакту, особисто домовитися або навпаки — особистого тиску. Ми це вже бачили в його минулий прихід у Білий дім, коли була спроба розмовляти з Північною Кореєю. Виходячи з того, що ми вже знаємо про досвід Трампа, йтиметься про економічні механізми, якими битимуть за співпрацю з КНДР. Як виявляється, Китайська Народна Республіка дуже чутлива до цього, деякі китайські банки перестали працювати з РФ через певні натяки з боку США”, — зазначив він.
Левусь думає, що також, як непрямий тиск на КНДР, може використовуватися вплив на Китай.
“Північна Корея однозначно залежить від Китайської Народної Республіки. Однак зараз усе зайшло вже досить далеко. Понад 10 тис. північнокорейських військових уже перебувають у зоні конфлікту. Очевидно, що Північна Корея відчула певний смак свободи та можливість маневру між двома сюзеренами, і тепер це використовує. КНР допустила це партнерство, і запхати назад цю ситуацію дипломатичними методами, я думаю, майже неможливо. Максимум, чого можна домогтися — це створити незручності. Від КНР можна домогтися того, щоб вона тиснула на КНДР із нерозширенням її участі в російській політиці”, — зауважив політолог.
Він упевнений, що політика РФ і КНДР спрямована на розпалювання нового глобального конфлікту, і зупинити обидва диктаторські режими може тільки їхня повна поразка.
“У Південній Кореї помітили, що Корейський півострів втягують у глобальну війну. Відчуття безкарності цих персонажів з “осі зла” втягує світ у глобальний конфлікт. [Зупинити їх може] тільки розгром і аналог кампанії, зараз Путін це слово споганив, денацифікації, яка повинна пройти через розгром і через великий біль”, — підсумував Левусь.
Читайте також: Як союзники Києва реагують на участь військ КНДР у війні Росії проти України — деталі (ВІДЕО)
Нагадаємо, експерти стверджують, що Північна Корея відправила представників трьох родів військ до Росії для надання допомоги у війні проти України.