Європейський Союз відповість дипломатичним тиском на відправку північнокорейських військ в Україну. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель під час візиту до Києва. Він назвав такі дії Пхеньяна глобалізацією війни та сказав, що Брюссель уже працює зі своїми партнерами в Сеулі над відповіддю КНДР, інформує FREEДОМ.
Уже понад два тижні Київ закликає міжнародну громадськість відреагувати на участь військ Північної Кореї у війні Росії проти України. Президент Володимир Зеленський раніше заявляв, що для настільки кричущого витка ескалації з боку Москви та Пхеньяна реакція країн-союзників була недостатньою. Це може призвести до більш агресивних дій з боку обох диктатур. Глава українського МЗС Андрій Сибіга порушив це питання й під час візиту глави європейської дипломатії Жозепа Борреля до Києва.
“Розраховуємо на сильні рішення з боку ЄС у відповідь на цю неприйнятну ескалацію війни проти України. Необхідно скасувати будь-які обмеження на застосування далекобійної зброї та удари по військових об’єктах на території Росії і продовжити створення багаторівневої системи протиповітряної оборони для захисту наших людей, для захисту нашої інфраструктури від російського терору. Вона має включати й спроможності сусідніх країн-партнерів”, — сказав міністр закордонних справ України.
Реакція ЄС поки що залишається стриманою. Брюссель засудив дії Пхеньяна. 4 листопада Жозеп Боррель приїжджав до Сеула для обговорення участі північнокорейських військ у війні Росії проти України. Разом із міністром оборони Південної Кореї вони домовилися спільно протистояти розширенню військового співробітництва Росії та КНДР. Боррель заявив, що працює над посиленням дипломатичного тиску на Пхеньян.
“Збільшуючи військове співробітництво, Росія та Корейська Народна Демократична Республіка показують, що ця війна буде глобалізуватися. Я боюся, що присутність Північної Кореї буде збільшуватися, якщо ми сильно не натиснемо на неї. Безпека Південної Кореї також залежить від України й захищається зараз тут. Мир та безпека на планеті залежить від того, як буде йти війна”, — сказав верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки.
Про розробку спільної відповіді раніше заявляли країни “Великої сімки”, Австралія, Південна Корея та Нова Зеландія. У їхній спільній заяві йдеться про те, що співпраця Росії й КНДР загрожує безпеці Європи та Тихоокеанського регіону.
“Ми настійно закликаємо КНДР припинити сприяти агресивній війні Росії. Ми підтверджуємо нашу непохитну прихильність підтримці України, яка захищає свою свободу, суверенітет, незалежність та територіальну цілісність. Ми працюємо з нашими міжнародними партнерами над скоординованою відповіддю на цю нову подію”, — ідеться в спільній заяві глав дипломатії Австралії, Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Південної Кореї, Нової Зеландії, Великої Британії, США та ЄС.
За словами експертів, дипломатичний тиск на КНДР не принесе результату. Країна вже не перше десятиліття перебуває під жорсткими міжнародними санкціями. Москва та Пхеньян продовжують нарощувати співпрацю в обхід обмежень. Єдиний дієвий метод — це військова підтримка Києва.
“Європі потрібно під’єднати всі свої дипломатичні ресурси для того, щоб домовитися з Японією та Південною Кореєю про те, щоб ті зняли будь-які обмеження на постачання зброї в Україну, зброї, снарядів, усього, що необхідно Україні, під’єднати, можливо, знову ж таки, Південну Корею й Японію до підтримки України, і в такий спосіб створити такий собі зовнішньополітичний альянс, спрямований проти того, щоб цей союз Північної Кореї та Росії ніс загрозу як Європі, так і країнам Східної Азії”, — вважає доктор політичних наук Петро Олещук.
У Сеулі заявили, що готові розглянути постачання озброєння в Україну. Президент країни Юн Сок Йоль сказав, що відправлення зброї країнам, які воюють, не відповідає політиці Південної Кореї, але це може змінитися в міру залученості КНДР у війну Росії проти України.
Читайте також: Північна Корея відправила до Росії представників трьох родів військ — розбір Мусієнка
Нагадаємо, країни Північноатлантичного альянсу рішуче засуджують розгортання військ Північної Кореї (КНДР) в Росії для участі в повномасштабній війні проти України. Кремль закликали дотримуватися міжнародних зобов’язань.