Росія зробила геополітичний вибір: про можливі контакти Москви та Вашингтона висловився експерт

Кремль. Ілюстративне фото: ukrinform.ua

Нова адміністрація Білого дому, можливо, піде на якийсь контакт із Путіним і, звичайно, тему України в цьому випадку буде порушено. Проте не варто ставити знак рівності між телефонним дзвінком та таємною дипломатією, де доля України вирішиться без її участі. Це практично неможливо. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ сказав голова Центру політичних досліджень “Доктрина” Ярослав Божко.

“Можливо, Сполучені Штати хотіли б глобальної розрядки з Росією. І ця історія набагато ширша, ніж просто війна Росії з Україною. Це зокрема мілітаризація Арктики, це спроби Росії у розмиванні кордонів щодо поширення ядерної зброї. Але Росія зробила чіткий геополітичний вибір. І вона все послідовніше загрузає у своєму східному векторі, де Китай — це топ, перший партнер. Чи збирається Росія у цих умовах йти на хоч якусь розрядку? Я думаю, що ні”, — коментує Божко.

Він вважає, що саме позиція Путіна робить будь-які перемовини щодо закінчення війни, які не відповідають інтересам України, нереалістичними.

“Основна наша можливість, яка робить будь-які неадекватні переговори нереалістичними, це позиція самого Путіна. Путін не збирається задовольнятися меншим, Путін не збирається думати про те, як повернутися назад у західний демократичний світ, як знову імітувати, що у них вибори бувають і по вісім різних партій. Ні, це їм більше не потрібне. Вони вже переналаштовують економіку на взаємодію з Китаєм, який не вимагає жодного зближення із Заходом від Росії та виграє від того, що Росія віддаляється від Заходу. Тому, найімовірніше, яким би не був цей дзвінок Трампа чи навіть візит Трампа до Російської Федерації, я не вірю в те, що будь-коли у цій геополітичній ситуації, в якій США та КНР ворогують, Росія займе позицію Сполучених Штатів”, — підсумував Ярослав Божко.

Читайте також: Якщо Путін не піде на узгоджені між США та Україною умови мирної угоди, Трамп почне “мир через силу”, — Постернак

Нагадаємо, лідери ЄС на саміті Європейської політичної спільноти у Будапешті (Угорщина) закликали Дональда Трампа зберегти підтримку України. Генсек НАТО Марк Рютте наголосив, що важливо розглядати війну, розв’язану Росією проти України, як проблему, що виходить за межі Європи, а партнерство РФ із КНДР є загрозою не лише Європі, а й США. Ця позиція підтримується всіма учасниками саміту у Будапешті.

Прямий ефір