Президент України завітав до Будапешта для участі в саміті Європейської політичної спільноти. Глава держави використав цей захід для того, щоб донести потрібні меседжі, а саме закликати партнерів до надання більшого обсягу зброї, більших ресурсів для того, щоб українці могли ефективно боротися з російською агресією. Про це в ефірі телеканалу FREEДOM розповів кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.
“Візит президента України до Будапешта важливий, як мінімум, з трьох причин. По-перше, це головування Угорщини в Раді Європейського Союзу. Нагадаю, до кінця року Будапешт очолюватиме ЄС. І Україні дуже важливо далі співпрацювати з цією організацією в контексті й допомоги нашій країні, і в контексті інтеграції до Європейського Союзу. По-друге, це перемога Дональда Трампа на президентських виборах у США. Саме ця подія проходить головною ниткою під час саміту Європейської політичної спільноти. По-третє, це потреба у візиті як такому у відповідь на візит Віктора Орбана до Києва”, — розповів Желіховський.
Він зазначив, що на саміті порушувалося дуже багато важливих для України тем. У своєму виступі президент України говорив про те, що європейській спільноті необхідно відповідати тій моделі відносин із Російською Федерацією, яка є.
“Що саме через мир завдяки силі можна досягти того, щоб закінчилися активні бойові дії. Це якраз те, про що офіційний Київ говорить, презентуючи план перемоги. Про це, до речі, неодноразово говорив і Дональд Трамп. Тобто тут також інтереси Києва і Вашингтона збігаються”, — сказав експерт-міжнародник.
Він додав, що Володимир Зеленський також використовував саміт для того, щоб донести потрібні меседжі. Тобто закликати партнерів, щоб вони надали більше зброї, більше ресурсів для того, щоб могли українці ефективно боротися з російською агресією. Також він використовував цей саміт для двосторонніх зустрічей.
“Сподіваємося, що саміт справді був продуктивним, партнери України зроблять певні висновки і допомога нашій країні не тільки продовжуватиметься, а й збільшуватиметься. Особливо з огляду на те, наскільки агресивно поводиться Російська Федерація на полі бою і те, що вона підключає до війни все більше інших країн. Я думаю, цей саміт був важливий і для Дональда Трампа, щоб він побачив солідарність західного світу, готовність наших партнерів виділяти фінансові та інші ресурси Україні. Тому цей візит може мати хороші наслідки для України. Подивимося, якою буде надалі реакція наших партнерів, зокрема й сторони, що приймала — Угорщини”, — підсумував Станіслав Желіховський.
Читайте також: Зеленський і Рютте обговорили нову роль Північної Кореї у війні Росії проти України — деталі розмови