Через солдатів КНДР Сеул має намір відправити в Україну групу спостерігачів — деталі (ВІДЕО)

Ілюстративний скріншот відео: uatv.ua

Міністр закордонних справ Південної Кореї закликав ООН вжити жорстких заходів, вимагаючи негайного виведення північнокорейських військ із Росії та припинення незаконного військового співробітництва Москви та Пхеньяна. Глава МЗС наголосив, що присутність солдатів КНДР у РФ порушує резолюції Ради безпеки ООН, загрожує міжнародному миру та стабільності. Сеул також заявив про необхідність відправити групу спостерігачів в Україну для контролю за діями північнокорейських військових, повідомляє FREEДOM.

У Південній Кореї діє законодавча норма, згідно з якою влада країни не має права передавати озброєння державам, що перебувають у стані війни. Однак поява північнокорейських військових на території РФ і їхня подальша військова кооперація можуть змінити підхід Сеула до цього питання. Так, за інформацією агентства Reuters, Південна Корея має намір відправити в Україну групу спостерігачів. Для відправлення такого персоналу, на відміну від наступальної зброї, згода Національної асамблеї не потрібна. Аналітики впевнені: чим тісніше Москва співпрацює з Пхеньяном, тим жорсткішою може стати реакція Сеула.

“Звичайно ж, це величезний виклик для Західного світу, але й також для Корейського півострова. З огляду на те, що північнокорейські війська навчатимуться сучасної тактики бойових дій, і ті, хто зможе повернутися до КНДР, зможуть застосовувати цю тактику, стратегію, а також володіння сучасними технологіями в потенційному конфлікті на Корейському півострові”, — прокоментував кандидат політичних наук, експерт-міжнародник Станіслав Желіховський.

Перше бойове зіткнення Збройних сил України (ЗСУ) і північнокорейських солдатів уже зафіксовано. Як повідомив міністр оборони України Рустем Умєров, сутичка була невеликого масштабу, але розглядається як офіційний вступ КНДР у війну на боці Росії. За інформацією NYT, північнокорейські бійці вступили в бій з українськими військовими в Курській області, щоб промацати лінію оборони ЗСУ. У результаті зіткнення було ліквідовано значну кількість північнокорейців.

“Бойові дії мали обмежений характер і, найімовірніше, були спрямовані на те, щоб промацати українські позиції на предмет слабких місць. Північнокорейці воювали разом із російською 810-ю окремою морською піхотною бригадою”, — український чиновник у коментарі виданню The New York Times.

“Такі північнокорейські екземпляри зможуть потрапити в український полон ЗСУ. І думаю, це може бути однією з “червоних ліній”, яку переступить Кремль разом із Пхеньяном і можливо тоді це змінить характер бойових дій і дасть потрібний сигнал нашим союзникам”, — зазначив Станіслав Желіховський.

28 жовтня представники розвідки та Міноборони Південної Кореї на зустрічі з членами НАТО надали інформацію про прибуття військ Північної Кореї у Курську область. Глава Північноатлантичного альянсу заявив про розширення небезпеки через залучення Росією військ КНДР у війну проти України. Окремо він дорікнув Китаю, який не впливає на своїх сусідів із Москви та Пхеньяна.

“Поглиблення військових та економічних зв’язків між нерозважливою Росією та підбадьореною Північною Кореєю не тільки загрожує євроатлантичній та індо-тихоокеанській безпеці, а й становить серйозну загрозу для глобальної безпеки. Китай несе особливу відповідальність за те, щоб використати свій вплив на Пхеньян і Москву, та домогтися від них припинення цих дій. Пекін не може вдавати, що виступає за мир, закриваючи очі на агресію, що зростає”, — написав генеральний секретар НАТО Марк Рютте у своїй колонці для Politico.

Офіційно Пекін називає відправлення північнокорейських солдатів до Росії внутрішньою справою КНДР. Однак, як пише The Guardian, Сі Цзіньпін занепокоєний військовою співпрацею Москви та Пхеньяна, яка зростає. Залучення азійського регіону в європейську війну може підірвати позиції Китаю, який прагне стримувати вплив США та їхніх союзників у регіоні.

Читайте також: Як росіяни використовують солдатів КНДР у бойових діях, розповів Федоренко

Прямий ефір