Після інавгурації Дональд Трамп відновить більш прагматичний підхід у зовнішній політиці США. Втім, Україна має козир, адже в плані перемоги Володимира Зеленського є цікаві пропозиції. Такою думкою сьогодні, 7 листопада, в ефірі телеканалу FREEДOM поділився кандидат політичних наук, голова “Міжнародної асоціації малих міст” Олексій Буряченко.
“Після перемоги Дональда Трампа на виборах політика Сполучених Штатів буде змінюватися по всьому світу. Зазначу, до цього класичні демократи завжди через світові інституції та інші інструменти транслювали цінності демократії по всьому світу, іноді нічого не беручи натомість. І демонстрували глобальне лідерство. За Дональда Трампа, оскільки запити американців для нього є пріоритетними, він буде поки що сконцентрований на внутрішній політиці. Але й зовнішня політика тепер змінюватиметься. Вона буде радше ринковою, якщо хочете. Мені здається, це буде нова категорія зовнішньої політики Трампа, де він, допомагаючи своїм партнерам, буде водночас запитувати, а що США отримають від тієї чи іншої допомоги та тієї чи іншої підтримки. Тобто ось ці взаємини Сполучених Штатів із партнерами вийдуть на більш прагматичний рівень”, — вважає політолог.
Водночас експерт упевнений, що Україні в такій категорії відносин теж є що запропонувати Дональду Трампу.
“Щонайменше, це закладено в п’ятому пункті плану перемоги. Щоб замінити, наприклад, контингент американців, які стоять на кордоні з Російською Федерацією в НАТО, на українців. І, звичайно, тоді Трамп, якщо він гіпотетично зможе закінчити війну, може взагалі претендувати на Нобелівську премію миру. І вийти, встати перед американцями та сказати, дивіться, я перший президент, який обіцяв, що американці не будуть воювати з росіянами, і вони таки з росіянами воювати не будуть. Тому насправді Україна відкриває своїми зовнішньополітичними ініціативами перед Трампом багато додаткових можливостей”, — зазначив гість ефіру.
За його словами, якою буде фінальна конфігурація, насправді зараз не скаже ніхто.
“Тому Україна має продовжувати проактивну політику, розмовляти з командою Трампа, розмовляти зі своїми європейськими партнерами, шукати зокрема і двосторонні союзи зі своїми ближчими географічними сусідами. Наприклад, з Польщею. Але я думаю, в офіційної дипломатії України теж є ціла низка конструктивних і цікавих пропозицій для Америки”, — підсумував Олексій Буряченко.
Читайте також: Трамп може ініціювати зупинку війни РФ проти України: якими можуть бути умови для Києва, розповів американіст