З приходом Трампа в Білий дім все буде принципово інакше — розбір політолога

Білий дім. Фото: gettyimages.com

Республіканці здобули посаду президента США, а також здобули перемогу на виборах до Сенату та Палати представників, отже, американська влада зможе собі дозволити різкі рішення. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив політолог, співзасновник “Національної платформи стійкості та згуртованості” Олег Саакян.

“Влада в Сполучених Штатах буде консолідована. І, відповідно, настане час рішучих та різких рішень, які зможе собі дозволити американська влада. І внутрішня, і зовнішня політика фактично в одних руках опиняться. Для нас це і хороші, і погані новини. Це підвищує ціну будь-якої помилки й збільшує швидкість від ухвалення до реалізації рішення. Може почати заносити на поворотах. Може бути низка рішень, які будуть болючими для України, де Трамп захоче спробувати прості рецепти для дуже складних завдань. І запобіжників від подібних персональних помилок практично не залишається. Система зможе його вигальмовувати деякий час, але скасувати рішення, або саботувати, або зірвати його, найімовірніше, не зможе. З іншого боку, там, де рішення будуть для нас позитивними, ми також можемо розраховувати на їхню досить швидку імплементацію, без пробуксовування та без зволікань для імплементації та реалізації таких рішень”, — сказав Саакян.

Він прогнозує, що з приходом Трампа в Білий дім усе буде принципово інакше, ніж за адміністрації демократів та навіть ніж попередня адміністрація самого ж Трампа.

“Середні варіанти стабільності, варіанти інерційного сценарію, варіанти, коли послідовно й розмірено ухвалюються рішення — це не про Трампа. Буде десь і в якихось питаннях дуже добре, і водночас в інших же, а можливо, і в цих же питаннях, дуже погано. Це буде політика радикальних крайнощів”, — вважає політолог.

Саакян також не виключає, що під час транзитного періоду, коли відбуватиметься передача влади, можливі несподіванки. Так, серед сюрпризів для США можуть бути кадрові рішення Трампа, які будуть анонсовані ще до його входження в повноваження.

“Відповідно, вони можуть уже викликати певні тертя й переживання, тривогу і, можливо, навіть інституційний параліч, вихід з інституцій людей, чиновників з Капітолійського пагорба. Звичайно, тут може бути з цим пов’язані кроки. По-друге, це може бути спроба нав’язати свої дії за правом більшості, ігноруючи меншість. Адже Трамп узяв і Верхню, і Нижню палату парламенту. І, відповідно, це може призвести до соціальної та політичної кризи, щоб виборці Демократичної партії також не збунтувалися через те, що Трамп ігноруватиме їхню волю повністю”, — сказав політолог.

Саакян також зазначив, що і в Європі з досить серйозною тривогою дивляться за процесом транзиту влади в Сполучених Штатах.

Читайте також: Трамп отримає абсолютну владу: вибори до Сенату США прокоментував політолог

Нагадаємо, Дональд Трамп лідирує на виборах президента США. Підрахунок голосів ще продовжується, але вже відомо, що республіканець набрав 277 голосів.

У Верхню палату переобирали 34 зі 100 сенаторів. У нижню Палату представників — усі 435 конгресменів. За останніми даними, республіканці отримують більшість у Сенаті.

Прямий ефір