Росія продовжує втручатися у внутрішні справи Грузії, впливаючи на вибори та підтримуючи проросійські сили. Для запобігання подальшому поширенню цього впливу важливим є об’єднання демократичних країн і застосування важелів тиску, включно із санкціями. Про це сьогодні, 6 листопада, в ефірі телеканалу FREEДОМ заявив віцепрезидент НУО “Атлантична рада Грузії”, експосол Грузії в США Бату Кутелія.
“На сьогодні вибори в демократичних державах уже не є суто внутрішньою справою. Грузія — хороший приклад, тому що Росія давно втручається в її справи, і ми спостерігаємо за цим процесом. Уже є безліч доказів, що підтверджують цю тезу. Виходячи з цього, важлива солідарність усього демократичного світу, щоб авторитарний альянс не домігся успіху в Грузії, адже якщо це станеться, вони можуть повторити цей досвід в інших державах, і в набагато більших масштабах”, — сказав він.
Російські методи впливу на виборчі процеси включають поєднання корупції, клептократії та насильства, вважає експерт.
“Ця модель досить ефективно працювала в Грузії останні 12 років, щоб вони взяли під свій контроль, неформальний контроль російського олігарха (мається на увазі Бідзіна Іванішвілі, — ред.) всю Грузинську державу. Ми намагаємося в мирний спосіб, шляхом вибору, повернути нашу державу назад, але ресурсів, внутрішніх ресурсів для цього недостатньо”, — наголосив Кутелія.
Експосол висловив сподівання, що ті, хто несе відповідальність за підрив конституційного ладу в Грузії, понесуть покарання.
“Важелі тиску існують у західному світі, і вони можуть використовувати їх дуже ефективно. Санкціонувати особисто тих людей і коло осіб, які на сьогодні присвоїли державу. Зараз, через сфальсифіковані вибори і підтримку Росії, вони намагаються це легітимізувати. Якщо їм це зійде з рук, вони повторюватимуть те саме в інших країнах, де їхні інтереси мають стратегічне значення”, — резюмував Бату Кутелія.
Читайте також: Перемога на виборах у Молдові для Санду була складною, — Мунтяну
Як повідомлялося, у Тбілісі грузинська опозиція провела другу масштабну акцію протесту проти підсумків парламентських виборів 26 жовтня. Лідери опозиції та їхні прибічники пройшли маршем до парламенту Грузії. Загалом, за різними оцінками, в акції взяли участь кілька тисяч маніфестантів. Опозиціонери повторили свої обіцянки: не входити до парламенту, вимагати розслідування фальсифікацій і перевиборів, а також невизнання виборів міжнародною спільнотою.