Гарріс чи Трамп: хто стане новим президентом США — включення з Вашингтона (ВІДЕО)

Камала Гарріс і Дональд Трамп. Колаж: ap.org

У США відбуваються президентські вибори, на яких американці вирішують, хто визначатиме внутрішню і зовнішню політику країни в найближчі чотири роки: республіканець Дональд Трамп або демократ Камала Гарріс. Через велику кількість часових поясів день голосування триватиме 20 годин. Останніми закриються виборчі дільниці на Гаваях та Алясці — у цей час у Києві буде вже сьома ранку середи, інформує FREEДОМ.

Президентські вибори в США можуть значно вплинути на подальшу підтримку України в її протистоянні російській агресії, оскільки обидва кандидати мають різні погляди на зовнішню політику, включно з українським питанням.

Сьогодні, 5 листопада, кандидати проведуть ніч виборів у різних штатах. Камала Гарріс зустріне вечір у Говардському університеті у Вашингтоні, своїй альма-матер. У своїх мемуарах вона з теплотою згадує роки, проведені в цьому навчальному закладі, описуючи навчання там як ключовий етап, що сформував її як особистість і лідера. Гарріс отримала в університеті ступінь бакалавра і часто називає його своїм “будинком біля Потомака” — так називається річка, що протікає через округ Колумбія.

Напередодні кандидатка від демократів провела день у Пенсильванії разом із відомими особистостями — телеведучою Опрою Вінфрі та співачками Леді Гагою і Кеті Перрі, які підтримали її кампанію. Пенсильванія може стати вирішальним штатом на шляху до Білого дому.

Увечері Гарріс виступила на сходах Музею мистецтв у Філадельфії, заявивши, що “імпульс на її боці”. Протягом дня вона провела мітинги з виборцями в Аллентауні, Скрентоні (рідному місті президента Джо Байдена) і Піттсбурзі. Також Гарріс відвідала пуерториканський ресторан у Редингу й особисто обходила будинки місцевих жителів із волонтерами свого штабу, дотримуючись традицій передвиборчої кампанії.

Пенсильванія має найбільшу кількість голосів виборців серед усіх штатів, що коливаються, що робить її ключовим штатом у цих перегонах. Нагадаємо, для перемоги кандидату необхідно набрати щонайменше 270 голосів. На завершення дня Гарріс звернулася до своїх виборців у Пенсильванії з вирішальною промовою.

“Отже, Америка, все вело до цього одного останнього дня, лише до одного дня на найважливіших виборах у нашому житті. Й імпульс на нашому боці. Наша кампанія торкнулася амбіцій, прагнень і мрій американського народу. Ми сповнені оптимізму і схвильовані тим, що можемо зробити разом. Ми знаємо, що настав час для нового покоління лідерів в Америці. І я готова запропонувати це лідерство як наступний президент Сполучених Штатів Америки. Однак перегони ще не закінчені, і нам потрібно фінішувати на високій ноті. Це можуть бути одні з найбільш напружених перегонів в історії”, — наголосила Камала Гарріс.

Джерела “Голосу Америки” в передвиборчому штабі Камали Гарріс заявили, що вони впевнені в її перемозі, й наголосили, що необхідно спокійно стежити за обстановкою і підрахунком голосів.

Водночас Дональд Трамп, республіканський кандидат на пост президента США, проголосував у штаті Флорида, в містечку Палм-Біч, де розташована його знаменита резиденція “Мар-а-Лаго”. Напередодні він також відвідав кілька штатів, що вагаються.

Дональд Трамп заявив, що Камалу Гарріс слід звільнити, назвавши її некомпетентною для роботи на посаді президента. З цією реплікою він звернувся до натовпу, який у відповідь почав кричати: “Камало, тебе звільнено!”.

“Це справді кінець подорожі. Але почнеться нова, і це те, у чому ми хотіли взяти участь, що, по суті, має знову зробити Америку великою. І тепер у нас буде шанс зробити це після сьогоднішнього дня. Сподіваюся, все буде добре. Якщо ми отримаємо наші голоси, ми будемо лідерами в кожному штаті, що коливаються, що нечувано для Республіканської партії”, — заявив Дональд Трамп.

Зі свого боку офіційні особи, які стежать за виборами, почали говорити про спроби втручання Росії в сьогоднішній процес волевиявлення.

Державний секретар штату Джорджія, республіканець Бред Раффенспергер, звинуватив Росію в поширенні неправдивих повідомлень про мінування виборчих дільниць.

Ми виявили джерело, яке було з Росії. Вони думають, що якщо зможуть посіяти розбрат серед нас, то зможуть вважати це своєю перемогою”, — заявив він.

Раффенспергер додав, що офіційні особи уважно слідкуватимуть за такими спробами й оперативно запобігатимуть їм.

Читайте також: Чого очікувати Україні від виборів у США — аналіз експертів

Прямий ефір